Gençler Yeni İcat Çıkarıyor

Çalık Yedaş’ın hizmet alanına giren 5 ilde (Samsun, Sinop, Amasya, Çorum, Ordu) ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel gelişime katkı sunmak üzere geliştirilen kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında planlanan “Gençler Yeni İcat Çıkarıyor” kurumsal sosyal sorumluluk projesi, 1 Şubat 2013 tarihinden itibaren uygulamaya konmuştur.

Gençler Yeni İcat Çıkarıyor Projesi 5 ildeki tüm gençlerin yaratıcı potansiyellerinin açığa çıkarılması ve desteklenmesi hedefi doğrultusunda planlanmıştır.

“Enerji Verimliliği” temasının belirlendiği proje kapsamında, 5 ildeki tüm gençler için söz konusu temaları esas alarak “Endüstriyel Tasarım”, “Kısa Film”, “Animasyon” ve “Grafik Tasarım/Afiş” geliştirmelerini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Gençler Yeni İcat Çıkarıyor Projesi, Çalık Yedaş hizmet alanına giren 5 ildeki tüm gençlerin bireysel ya da takım olarak katılabileceği bir yarışma/show olarak tasarlanmış, bir yandan gençlerin yaratıcılığını teşvik ederken diğer yandan “yerel bilim/sanat kahramanlarının” yaratılmasını hedeflemektedir.

Proje, TV yayınıyla topluma mal edilmesi ve popüler beğeni kriterlerinin “akademik başarıyı da” gözeten/dikkate alan bir yaklaşıma dönüştürülmesine ve toplumsal takdir bilincinin oluşturulmasına da hizmet edecektir.

Projenin son başvuru tarihi 23 Nisan 2013’tür.

Detaylı bilgi için www.gencicatcilar.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin