Genç Matematik Olimpiyatçısının Üstün Başarısı

Nilüfer Coşkun Koleji 7. Sınıf öğrencisi Mustafa Emir Çelebi, bu yıl Makedonya’da düzenlenecek olan 18. Genç Balkan Matematik Olimpiyatında ülkemizi temsil eden en genç matematikçi olarak TÜBİTAK Ulusal Matematik Takımında yer alacak.

2013 Aralık ayında düzenlenen Türkiye’nin en prestijli bilim olimpiyatında TÜBİTAK 2. Aşama Matematik dalında gümüş madalya kazanan genç matematikçi, 2014 Ocak Tübitak Kış Kampını başarı ile tamamladı.

Nilüfer Coşkun Koleji Matematik Öğretmeni ve Olimpiyat Takımı Koordinatörü Rafet Türk, “TÜBİTAK Ulusal Matematik takımına seçilebilmek için 2014 Mayıs ayı sonunda  takım seçme sınavı yapıldı. Öğrencimiz Mustafa Emir,  7, 8 ve 9. sınıfta madalya alarak elemelere katılan öğrencileri geride bıraktı. Çok genç olmasına rağmen gösterdiği üstün başarıyla TÜBİTAK Matematik takımına seçildi. Türkiye’yi temsil eden diğer öğrencilerin 9. Sınıf olduğu takımda 7. sınıf öğrencimiz Emir Çelebi en genç olimpiyatçı olarak göğsümüzü kabarttı. Öğrencimize 21-25 Haziran tarihleri arasında yapılacak olimpiyatlarda başarılar diliyoruz.” dedi.

Türkiye’nin en genç Matematik Olimpiyatçısı olan E. Çelebi, “ Çok mutluyum, çok soru çözüyorum, derslerimin yanında olimpiyat takımında sistematik olarak çok çalışıyorum. Şimdi, ülkemizi Genç Balkan Matematik olimpiyatında temsil edeceğim.” diyerek duygularını paylaştı.