FLOZOF Dergisinin İlk Sayısı Yayında

FLOZOF
FLOZOF Dergisi

Ankara Fen Lisesi bünyesinde hazırlamış olduğumuz FLOZOF dergimiz ilk sayısı ile yayında. Dergimizi okurken bir yandan bilimsel bilgileri eğlenerek öğrenecek, diğer yandan sanat, felsefe ve edebiyata da doyacaksınız. Bu eğlenceli okuma serüveninize ek olarak harika ödüller de kazanabilecekseniz.

Dergimizin içeriğinde neler mi var?

Öncelikle Ankara Fen Lisesi tanıtımı ile okulumuz hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için bir rehber hazırladık. Ardından okulumuz öğrencilerinden oluşan Regneron ISEF Bilim ve Mühendislik Yarışması 4.sü olan takımımız ile olan eğlendirici ve yol gösterici röportajımız yer alıyor. Sonrasında birbirinden güzel fotoğraflarla gözlerinize renk katarak yolculuğunuz devam edecek. Bu ay gerçekleşen yeni bilimsel gelişmeleri de içeren dergimiz, gökyüzü severlerin kesinlikle ilgisini çekecek olan “Bu Ay Gökyüzü” kısmı ile sizi bilgilendirecek.

Dünya’nın ileri gelen üniversitelerini tanıtacağımız bölümün ilk konuğu “Stanford Üniversitesi”. Üniversite hakkında detaylı bilgileri sizin için derledik. Daha sonra teknoloji, sanat, fen ve matematik gibi birçok alanda bilimsel ve ilginç bilgiler ile yeni bilgilere ulaşmanıza yardımcı oluyoruz.

Japonya hakkında tüm detaylı bilgileri bulabileceğiniz kısım âdeta bir gezi rehberi olarak hazırlandı. Arkasından müthiş bir kitap bölümünün çizgi roman haline getirilmesiyle (çizimi tamamen öğrencimiz olan çizerimize ait) hazırlanmış, sizi hem eğlendirecek hem de seçtiğimiz kitap hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacak bir bölüm geliyor. Bu ay sosyal medyada olan olaylar ile ilgili bilgiler veren dergimiz sosyal hayattan kopmamanız konusunda size destek sağlıyor. Muhteşem iki film ve bir belgesel önerisi ile yeni ufuklara yelken açmanızı teşvik ediyoruz.

Yazılım dünyasına girmek isteyenler ve yazılım teknolojilerini merak edenler için de “yazılım eğitimi desteği” ilk sayımızla başlıyor. Türk bilim insanlarını daha yakından tanıtmak, onlardan esinlenip örnek almak isteyen gençlere faydalı olmak amacıyla hazırladığımız bölümün ilk konuğu ülkemizin yetiştirdiği önemli bilim insanlarımızdan “Feryal Özel”.

Sudoku bulmacamız ve ödüllü sorumuz ile beyninizin sınırlarını zorluyoruz. Günlük plan yapmayı sevenler için, günlük işlerini planlayabilecekleri güzel bir plan örneğimiz bu ay dergimizde yer alıyor.

Birbirinden güzel konuları içeren dergimizin ilk sayısına https://online.flippingbook.com/view/729045757/ adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca eğlendirerek öğreten paylaşımlarımız için Instagram hesabımız “fl_ozof”u takip etmeyi unutmayın.

Soru ve önerileriniz için Instagram hesabımız üzerinden veya fl64dergi@gmail.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla…

FLOZOF ailesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

seventeen + ten =