FARKINDA OLMADIĞIMIZ CANLILAR

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI:
Sosyal bir varlık olan insanların bilmedikleri fakat çevresinde fark edilmeyi bekleyen canlılar topluluğunun olduğunu gösterek hayatlarında mutlu olmaları bu sayede daha aktif ve daha bilgili olmalarını sağlamak.

PROJE HEDEFİ:
BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK,YERYÜZÜNDE YAŞAYAN BİTKİ VE HAYVAN TÜRLERİ GİBİ SAHİP OLDUĞUMUZ TÜM CANLI VARLIKLARI KAPSAR.ASLINDA ÇEVREMİZDE KOCAMAN BİR BAHÇE VE FARK EDİLMEYİ BEKLEYEN CANLILAR TOPLULUĞU VAR.İNSANLAR BUNU FARK EDİNCE ÇEVREYE KARŞI DAHA DUYARLI DAHA MUTLU VE DAHA VERİMLİ OLACAKLARDIR.

PROJE ÖZETİ:
Aslında çevremizde kocaman bir bahçe ve fark edilmeyi bekleyen canlılar topluluğu var.İnsanlar bunu fark edince çevreye karşı daha duyarlı daha mutlu ve daha verimli olacaklardır. Canlılar günlük yaşamımızda da ayrıca bir çok işimizde bize faydalı olmaktadır.Çevremizde yaşayan ve fark etmediğimiz küçük, büyük, bitki veya hayvan birçok canlının fotoğrafı çekildi.Canlıların insan sağlığına ve insanların rahatlamasına sağladığı katkılar araştırıldı.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER:
Yeryüzündeki her bir canlı türünün yaşadığımız gezegende doğumundan ölümüne kadar bir görevi vardır.Canlı türleri, yaşamış oldukları toprak, hava, su ve diğer canlı grupları ile birlikte dünya ekosistemini oluşturmaktadır.Biyolojik çeşitlilik, yeryüzünde yaşayan bitki ve hayvan türleri gibi sahip olduğumuz tüm canlı varlıkları kapsar.Çevremizde yaşayan ve fark etmediğimiz küçük,büyük, bitki veya hayvan,birçok canlının fotoğrafı çekilerek,anket yapıldı. insanlara çevremizde yaşayan canlılar hakkında soru sorularak neler bildikleri kontrol edildi.Canlıların insan sağlığına ve insanların rahatlamasına sağladığı katkılar araştırıldı.Çevremizdeki canlılarla beraber yaşıyoruz.Bahçemizdeki bir çiçekle konuşarak başkalarına anlatamadığımız duygularımızı,sırlarımızı onlara anlatarak, yolda giden bir köpeğe selam vererek, bir çiçeğe isim koyup onunla arkadaş olarak daha mutlu olabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin