EKONOMİNİN MİNİK KAHRAMANLARI ETWİNNİNG PROJESİ

İstanbul Bakırköy Halil Vedat Fıratlı  İlkokulu 2-E sınıf öğretmeni Aysel DOĞAN rehberliğinde yürütülen  “Ekonominin Minik Kahramanları” eTwinning projesi farklı ülkelerden ve farklı şehirlerden 13 okulun katılımı ile  gerçekleştirilmektedir. Drama, sanat terapi, web 2.0 araçları gibi farklı öğretim yöntem ve teknikleri kullanılarak disiplinlinler arası yaklaşımla öğrencilerin finansal okuryazarlık becerilerinin gelişimi hedeflenmiştir.

Ekim ayında başlatılan projede bugüne kadar web 2.0 araçları kullanılarak logo, poster ve afiş tasarlanmış, ekonomiye ilişkin dikkat ve motivasyon etkinlikleri gerçekleştirilmiştir. Ayrıca ekonomiye ilişkin meslekler drama yolu ile canlandırılmış; istek, ihtiyaç, bütçe, tasarruf, tutumlu olma, gelir, gider, birikim, yerli üretim vb. finansal kavramların öğretimine yönelik olarak çeşitli  etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Aralık ayında ise 100 kişilik katılımcı ile  öğrenci tanışma webinarı gerçekleştirilmiştir. Ocak ayı kapsamında “Enerji Tasarrufu” konulu ortak ürünler hazırlanmış; şubat ayı kapsamsında ise “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine” yönelik e-book oluşturulmuştur.

Öğrencilerin girişimcilik, üretkenlik ve sorumluluk gibi 21. yüzyıl becerilerinin gelişimine katkı sağlamak, öğretmenlerin finansal okuryazarlık öğretimine ilişkin yetkinliklerini arttırmak, disiplinler arası yaklaşım ile öğrencilerin finansal okuryazar olma sürecine katkı sağlamak ve tüm paydaşlarda finansal okuryazarlık öğretimine ilişkin farkındalık yaratmak amacıyla proje sürecimiz devam etmektedir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

5 − 3 =