Eğlenerek Öğreniyorum, Gaziantep Doğa ve Bilim Kampı-3

Bilim Kampı

Eğlenerek Öğreniyorum, Gaziantep Doğa ve Bilim Kampı-3

Projemizin amacı, Gaziantep ilinde bulunan okul dışı öğrenme ortamlarında öğrenci ve öğretmenlerin birlikte gerçek yaşam deneyimleri yoluyla öğretim programlarındaki kazanımları daha iyi anlayabilmelerini sağlamak, bilimsel süreç becerilerini geliştirmek ve fen bilimlerine yönelik olumlu tutum geliştirmelerini sağlamaktır. Projemiz ilimizde bulunan Gezegenevi ve Bilim Merkezi, Hayvanat Bahçesi, Ekolojik Bina, müzeler, orman ve biyolojik gölet gibi okul dışı öğrenme ortamlarında fen bilimleri, astronomi, uzay, matematik ve sanat gibi disiplinlerarası geçisin sağlandığı, öğrencilerin yaparak yaşayarak deneyimleyebileceği, eğlenerek öğrenebilecekleri etkinlikleri içermektedir.

Projenin hedef kitlesini ilimizde bulunan dezavantajlı bölge okullarında öğrenim gören 7. ve 8. sınıf öksüz, yetim, şehit veya gazi yakını öğrenciler ile Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan Fen Bilimleri öğretmenleri oluşturmaktadır.

 

Proje ekibinde Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE birimi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitelerinden öğretim üyeleri, Şahinbey ve Muğla Bilim Sanat Merkezi öğretmenleri, Gezegenevi ve Bilim Merkezi uzman personelleri görev alacaklardır. Proje 2019 yılı Haziran ayında 40 öğrenci ve 10 fen bilimleri öğretmeni ile 6 günde gerçekleştirilecektir.

Proje; deney, robotik kodlama, simülasyon, sportif ve sanatsal faaliyetler, saha gezileri, drama, teleskopla gözlem, grup ve atölye çalışmaları gibi farklı yöntem ve teknikleri içeren 34 farklı etkinlik içermektedir.

Projemizin web sitesinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. https://www.gaziantepdogavebilimkampi.com/

Öğretmenler için başvuru linki: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedHv_7VNqXUPjC8Pv0cGuXTIgoEqcCydrOKIzy_2hNrCnd_w/viewform

 

Dilek KARACA

Proje Yürütücüsü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here