EĞİTİMDE YENİ TRENDLER

6 Ağustos 2013 14:00-16:30
Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Gölköy, Bolu
Prof Dr Deanna Kuhn
What needs to develop in the development of scientific thinking skills?
The new Next Generation Science Standards just published in the USA emphasize not just content but ‘Science Practices’ as a key aspect of what students need to acquire. These practices are identified, however, only in the broadest terms. In practice, both in classrooms and in educational research, the focus has been a narrow one consisting largely of basic experimental design and control of variables. What more needs to develop to achieve scientific literacy and how do we go about accomplishing this objective?
Doç Dr Ahmet Kılınç
Türkiye’de öğretmen kimliğinin gelişimi: Boylamsal bir çalışmanın sonuçları
Türkiye’de öğretmen eğitiminin hararetle tartışıldığı son günlerde bazı düşüncelerin bilimsel verilerle gerekçelendirilmesine ihtiyaç vardır. Bu sunumda bu amaca hizmet edebilecek bir araştırmanın verileri tartışılacaktır. Türkiye’deki tüm öğretmenlik branşlarından toplam 1577 öğretmen adayı 5 yıl boyunca takip edilmiş ve öğretmenliği seçmede etkili olan motivatörlerden, öz yeterlilik, memnuniyet, profesyonel gelişim ve meslekte kalma isteklerine kadar birçok parametre boylamsal olarak incelenmiştir. Ayrıca sunumda bilimsel verileri hesaba katan bir öğretmen eğitimi politikası ile ilgili önerilerde bulunulacaktır.
2. Panele katılmak için lütfen yandaki linkten kayıt olunuz:
http://egitimdeyenitrendler.eventbrite.com/
NOT: Kayıtlar sonucunda oluşan sayıya göre son duyuruda panellerin yapılacağı salonlar duyurulacaktır. Paneller özellikle eğitim ve psikoloji alanındaki araştırmacı ve lisans üstü öğrencilerin ilgisini çekecektir. Katılımcı sayısını arttırmak adına lütfen bu duyuruyu ilgilenebilecek diğer kişilerle paylaşalım.
NOT: Prof Dr Deanna Kuhn’un Türkiye ziyareti TÜBİTAK tarafından sağlanan 2221 konuk bilim insanı destek programı sayesinde gerçekleştirilmiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin