Devlet Destekleri Bilgilendirme Semineri

İstanbul Kalkınma Ajansı ve Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED) işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan Oyun ve Uygulama Geliştiricilerine Yönelik “Devlet Destekleri Bilgilendirme Semineri” etkinliğinde oyun ve mobil uygulama geliştiren şirketlere devlet desteklerinin detaylı bir şekilde tanıtılması ve sektörün ihtiyaçlarına yönelik fikir alışverişinde bulunulması hedefleniyor.

20 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Divan Otel’ de düzenlenecek olan “Devlet Destekleri Bilgilendirme Semineri” nde bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirketlere teşvik sağlayan kurumların tümü ilk kez bir araya gelerek katılımcılara hitap edecek ve onlardan gelen soruları ilk ağızdan yanıtlayacak.

İstanbul Kalkınma Ajansı ve DOGED işbirliğiyle düzenlenen toplantıya Ajans yetkililerinin yanı sıra TÜBİTAK, KOSGEB, Ekonomi Bakanlığı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ ndan temsilciler katılacak ve ilgili kurumlardan etkinliğe katılacak olan uzmanlar, hangi şartlar altında ne tür destekler verildiğini katılım sağlayan girişimcilerle paylaşacaklar.

Etkinlikte, Kalkınma Ajansları tarafından her yıl kamuoyu ile paylaşılan mali ve teknik destek programları hakkında bir bilgilendirme sunumu yapılacak ve genel hatlarıyla ne tür destekler var, proje başvurusu nasıl alınır, destek almaya hak kazanan projeler nasıl belirlenir, sözleşme imzalanmasına kadar nasıl bir süreç yaşanmaktadır sorularına yetkili kişiler tarafından cevap verilecek.

TÜBİTAK tarafından ise, girişimcilere sağlanan ulusal destek programlarına dair sunumlar yapılacaktır. Öte yandan, katılımcıların bilgi alabilecekleri bir diğer teşvik programı ise Avrupa Birliği tarafından başlatılan ve 80 milyar avroluk bütçesiyle Avrupa’ nın en büyük Ar-Ge ve teşvik programı olan Horizon 2020 olacak.