ÇİÇEKLERİMİZ SUSUZ KALMASIN

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: Çiçeklerimizin susuzluktan dolayı kurumasını önlemek amaçlanmaktadır.

PROJE HEDEFİ: PROJEMİZİN HEDEFLERİ ARASINDA UZUN SÜRELİĞİNE EVİMİZDEN AYRILDIĞIMIZDA BU DURUMUN ÇİÇEKLERİMİZİN KURUMASINA ENGEL OLMAK, SUSUZLUĞUN HEM BİTKİLER HEM DE DİĞER CANLILAR İÇİN ÖNEMİNİ BELİRTMEK VE ÇİÇEK SEVGİSİNİ DOĞA SEVGİSİNİ AŞILAMAK YER ALMAKTADIR.

PROJE ÖZETİ: Projemizi kısaca özetlersek biz evimizde olmadığımız günlerde tatilde birkaç gün evimizden ayrıldığımızda evimizde bulunan çiçeklerin susuzluktan dolayı solduğunu, kuruduğunu gözlemliyoruz bu soruna ne gibi çare bulabiliriz den yola çıkarak projemizi hazırladık.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: Projemizde öncelikle evimizde bulunan çiçeklerin kurumaması için ne gibi önlem alabiliriz sorusu üzerine çözüm aramakla başladık, evimizde bulunan çiçeklerimize vereceğimiz suyun damlama sistemiyle verilirse uzun sürede azar azar su verilerek mümkün olduğunca gün çiçeklerimizin kurumasını önlemiş oluruz. Suyun damlama yöntemiyle nasıl vereceğimiz sorusunu sorduğumuzda hastanelerdeki serum sistemini kullanabileceğimizi düşündük ve projemizi buna göre hazırladık, projemiz üzerinde elde ettiğimiz sonuçlara göre damlama sistemiyle bir süre de olsa çiçeklerimizi susuz kalmaktan kurtardığımızı gözlemledik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin