Çanakkale 2015 Senaryo Yarışması

Çanakkale-2015 Senaryo Yarışması

Katılım Şartları (Teknik Şartname)

Yarışmanın son başvuru tarihi, 01 Ocak 2015’tir. Bu tarihten sonra gelecek eserler kabul edilmeyecektir. Yarışma için gönderilen eserler, iade edilmeyecektir.
Yarışmaya katılacak eserler, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış veya hiçbir yere sunulmamış olmalıdır.
Yarışmaya yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.
Yarışmaya katılım sadece bir (1) eserle olacaktır.
Metin uzunluğu, 60-90 sayfa arasında olacaktır. Ayrıca, bir sinopsis (1-5 sayfa) gönderilecektir. Senaryolar, Yeşilçam (Fransız) formatına uygun olmalıdır. Metnin yazımında A4 kağıt, 12 punto çift aralık, Times New Roman karakteri kullanılmalı ve word dosyası şeklinde yazılmalıdır.
Yarışmaya katılacak senaryolar, senaryo formatına uygun yazılmış “Uzun Metraj” film senaryosu şeklinde olmalıdır. Yalnızca özet, sinopsis, film öyküsü ya da geliştirim senaryosu olarak gönderilen eserler, değerlendirilmeye alınmayacaktır.
Senaryo yarışmasının genel teması, “Çanakkale Savaşı”dır.
Her yarışmacı, 5 nüsha olarak çoğaltılmış haldeki eserini ve metni içeren CD’yi aşağıdaki adrese gönderecektir:
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı, Terzioğlu Yerleşkesi ÇANAKKALE

Yarışmacılar, yarışmaya, gerçek isimleriyle değil rumuzla katılacaklardır. Bu nedenle eserin üzerinde (herhangi bir sayfasında) gerçek kimlik bilgileri yer almayacak, bunun yerine rumuz kullanılacaktır. Yarışmacının ad, soyad, telefon (cep, ev, iş), adres ve e-mail bilgilerini içeren bilgiler, kapalı bir zarf içinde eserle birlikte ayrıca gönderilmelidir.
Yarışmaya tek kişi ya da bir grup tarafından hazırlanan senaryolar katılabilir. Eser grup tarafından hazırlanmışsa, yarışmaya katılmak için grup üyelerinin yazılı izni alınmalıdır. Ödül, müracaatı yapan kişiye verilir. Ödülün paylaşımından doğacak sorunlardan Üniversitemiz Yönetimi sorumlu değildir.
Eserler; isimleri ileride açıklanacak bir Jüri tarafından değerlendirilecektir.
Yarışmada dereceye girenlerden; birinciye 10.000 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye 4.000 TL ödül verilecektir. Jüri tarafından birinciliğe layık eser bulunamaması halinde, birincilik ödülü verilmeyecektir.
Yarışmanın sonuçları 31 Ocak 2015 tarihinde basın toplantısıyla açıklanacak; ödüller, 17 Mart 2015 tarihinde Üniversitemizde düzenlenecek bir törenle sahiplerine verilecektir.
Yarışmaya, Seçici Kurul üyeleri ve bunların birinci derece yakınları katılamazlar.
Yarışmaya gönderilen senaryoların, ticari amaç gözetmeksizin çoğaltılması, basılı, yazılı, elektronik, dijital iletişim ortamlarında yer alması yarışmacı tarafından kabul edilmiş sayılır.
Yarışmaya katılan eserlerin telif, maddi ve manevi hakları, eseri yazana aittir. Eserin kendisine ait olmadığı, herhangi bir eserden yararlandığı, uyarlama olduğu anlaşıldığında verilen ödül geri alınır. Yarışmaya katılan senaryolarda intihal ve uyarlama olması ve bunun yarışma süresince veya yarışmadan sonra anlaşılması durumunda Üniversite yönetiminin yazar hakkında dava açma hakkı saklıdır.
Yarışmada seçilen 10 eser, yazarlarının onaylaması halinde, “Çanakkale Savaşı Senaryo Kitabı” başlığıyla Üniversitemiz tarafından basılacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin