ÇALIŞ SALYANGOZUM ÇALIŞ

İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİNE YÖNELİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE ÇALIŞMASI

BU BENİM ESERİM MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ PROJE YARIŞMASI

PROJE AMACI: Akvaryum temizliğinde doğal bir yöntem olarak bu şirin canlılardan faydalanmak, bu sayede elektrikten ve akvaryum camı temizleme zahmetinden tasarruf sağlamak.

PROJE HEDEFİ: ENERJİDEN TASARRUF SAĞLAMAK İÇİN YAPILAN TÜM ÇABALARA BİR KATKIDA BULUNMAK ADINA HAZIRLADIĞIM BU PROJE DE, TOPLUMA FAYDALI OLACAK İŞLER YAPIP BU BİLGİLERİ DAHA FAZLA KİŞİYE DUYURARAK HERKESİN FAYDALANMASINI SAĞLAMAK.

PROJE ÖZETİ: Her yerden kolayca temin edilebilecek akvaryum salyangozları cama yapışarak tüm camı ve suyu kısa bir sürede temizliyor. Akvaryum suyunu temizlemek için satılan düzeneklerle elektrik harcamadan ve cam temizleme zahmetine girmeden salyangozlarım sayesinde akvaryumum tertemiz oluyor.

GERÇEKLEŞTİRİLEN FAALİYETLER: Faydalı bir hobi olmasına rahmen, zahmetli ve masraflı olan temizleme işleminden dolayı, çoğu annenin çocuklarına uyguın görmediği balık besleme ve akvaryum temizliği bu salyangozlarla artık çok kolay. Bu canlılar akvaryum camına yapışarak çok kısa bir sürede balıkların meydana getirdiği kirleri temizliyorlar. Aynı anda hem akvaryum suyu hemde akvaryum camı temizlenmiş oluyor. Tabiki aynı işlemi akvaryumcularda satılan elektrikli su temizleme cihazlarıylada yapmak mümkün olur. Fakat doğal yolu varken neden boşa elektrik harcayalım. Ayrıca bu yöntemle hem su hem de cam aynı anda pırıl pırıl oluyor. Akvaryumcularda satılan çöpçü balıkları salyongozlara göre daha yavaş ve daha uzun zamanda sadece camı temizlemektedir. Salyangozlar ise aynı işlemi yaparken suyunda dezenfektesini yapmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin