Cahit Kural İlkokulu 2/C Sınıfı Minik Dahileri Yine Harika Bir Projeyle Dünyaya Suyun Önemini Anlattılar

Bu Bir eTwinning Projesidir:

Water-Source of Life (Su Yaşam Kaynağı )

Eskişehir, Tepebaşı Cahit Kural İlkokulu 2/C sınıfı öğrencileri, öğretmenleri İlkay Duru rehberliğinde e -Twinning kapsamında yürüttükleri Water-Source of Life  adlı projeyi tamamladılar.

Türkiye’den Sündüz ÇAKMAK  (Mersin/Tarsus Fahrettinpaşa İlkokulu), Özden ARAR (Mersin Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz İlkokulu’ndan), Nurcan İN (Tarsus, Fahrettinpaşa İlkokulu) , Esin Karakaş YILMAZ (Yenişehir, Mersin Necdet Ülger İlkokulu), Nurten ARAR ( Akdeniz, Mersin  23 Nisan İlkokulu), Mehtap ARSLANOĞLU (Yenişehir, Mersin Necdet Ülger İlkokulu) Davut EROL (Talas, Fatma Mustafa Hasçalık İlkokulu), Nuriye EROL (Talas, Mehmet Zeynep Akköse İlkokulu ) Banu FİNAL (Mamak, Ankara Naşide Halil Gelendost İlkokulu) öğretmenlerimizin birlikte yürüttükleri “Water-Source of Life”( Su-Yaşam Kaynağı) adlı eTwinning projesi ile öğrenciler, öğretmenleri rehberliğinde su kıtlığı ve suyun önemi hakkında çalışmalar yapıldı.

8 FARKLI ÜLKENİN ; (Azerbaycan,Hırvatistan,İspanya,Belçika,Sırbistan,Romanya,İtalya,Türkiye) öğretmenleri ve öğrencileri ile yürütülen uluslararası proje ile öğrenciler Su Tasarrufu konulu afişler, sloganlar,100 Dilde Su, Temiz Su Kirli Su Akvaryum Çalışması, Taç yapma, Kitap ayraçları gibi etkinlikler yaptılar. Öğrenciler 22 Mart Dünya Su Gününü kutladılar. Tüm proje ortaklarının katılımı ile Su konulu bir kitap yazıldı ve bir de ortak gazete çıkarıldı. Ayrıca proje kapsamında bir de radyo kanalı açılarak öğrenci ve öğretmenlerimiz su kıtlığı ve her damla suyun önemi konusunda seslerini duyurmaya çalıştılar. Bu konuda çevrelerinde farkındalık oluşturdular.

Proje ortağı öğrenci ve ve öğretmenler bir araya gelerek harika bir kitap yazdılar: https://docs.google.com/presentation/d/1EQKXnEU983IcgsWbN4sIVJpUDG_wWciyO_CLP58N2k4/edit?usp=sharing

Akvaryum çalışmalarından Örnekler: https://www.youtube.com/watch?v=gfsAF5Aosks

sınıf gazatesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

15 − four =