Bilim ve Teknoloji Meraklılarının Yeni Adresi: Bilim Merkezleri

Bilim ve Teknoloji Meraklılarının Yeni Adresi: Bilim Merkezleri

Değerli Araştırmacılar,

Bilim merkezleri, farklı yaş gruplarından, farklı birikime sahip bireyleri bilimle buluşturarak bilim ve teknolojiyi toplum için anlaşılır ve ulaşılır bir hale getirmeyi, bilim ve teknolojinin önemini toplum gözünde artırmayı amaçlayan merkezlerdir. Bu merkezler, ziyaretçilere aktif şekilde gezebilecekleri, dokunabilecekleri, deneyebilecekleri sergiler ve dinamik ortamlar sunmaktadır.

TÜBİTAK, bilim merkezlerinin toplumumuzda bilim kültürünü yaygınlaştırmak için son derece kritik bir rol üstleneceği öngörüsünden yola çıkarak, ülkemizde bu merkezlerin kurulmasını ve yıllar içinde sayılarının artırılmasını hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda, bilim merkezlerinin kurulmasına yönelik çalışmalar yürütülmekte olup, çeşitli illerde de TÜBİTAK destekli bilim merkezleri toplumun ziyaretine açılmıştır.

TÜBİTAK destekli bilim merkezleri, etkileşimli sergiler, atölye çalışmaları, bilim kampları, bilim gösterileri, bilim söyleşileri, özel gün etkinlikleri ve çok daha fazlası ile her yaştan bilim meraklılarını beklemektedir.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

TÜBİTAK Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı

Bilim Merkezleri Müdürlüğü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.