ATEŞİ ALGILAYAN YASTIK

PROJENİN ADI : Ateşi Algılayan Yastık

PROJENİN AMACI : Çocuklar uyuduğu sırada ateşi çıktığında hemen çevresindeki kişilere haber vermektir.

GİRİŞ = Proje bankasından araştırdığım sonuçlara göre benim projeme benzer bir proje bulamadım. Benim projem çocukların ateşinin çıkmasını önlemek,havale geçirmesini önleyip bu yastık sayesinde hemen müdahale edebilmektir. Yastığın içindeki düzenek sayesinde çocuğun vücut sıcaklığı normalden yükseğe çıktığında alarm sayesinde haber verebilme özelliğine sahiptir.Bu proje sayesinde çocuklara hemen gerekli müdahaleler yapılıp çocuk daha kısa sürede iyileşebilir.

KULLANILAN YÖNTEMLER : Bu proje hazırlanırken kardeşimin ve kuzenlerimin ateşinin bizden habersiz çıktığını ve bazen de havale geçirebildiklerini gözlemledim. Çocukların anneleriyle röportaj yaptım ve bu projenin buna çözüm olabileceğini düşündüm.

PROJE BÜTÇESİ:

Yastık Bütçesi=5 TL

Ateşölçer=12.00

FAALİYETİN TAKVİMİ:07.01.2013-19.01.2013

ULAŞILAN SONUÇLAR VE SONUÇLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ: Yaptığım röportaj ve gözlemlerimin sonucuna göre çocuklar uyuduğu sırada ateşi çıktığında hemen vücut sıcaklığını düşürmek için,bu çocuklara özel olarak yapılacak ateşi çıktığında algılayıp haber verebilecek bir yastığın bu çocukların en çok ihtiyaç duydukları şeylerden birisi olduğunu saptadım.

KAYNAK TARAMASI: 1)Aynur Aktaş ? Havale geçiren çocuğun annesi

2)Eralp Aktaş? Havale geçiren çocuk

Bu Benim Eserim Proje Yarışması
Bilim Şenliği Projeleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.