ATATÜRK KONULU ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI

Şiir Yarışması
Atatürk Şiir Yarışması

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve onun fikirlerini ilelebet devam ettirmek amacıyla bir şiir yarışması düzenliyor. Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu yıl da tüm Türkiye’nin saygı duruşuna geçeceği anma günü özelinde, öğrencilerin edebi yanlarını ön plana çıkartıp, Atatürk’e olan sevgilerini şiir ile yansıtmalarını sağlayacak olan yarışmaya katılımın yüksek olması bekleniyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatıyla, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen şiir yarışmasında Aydın’da ikamet eden 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri arasından dereceye giren ilk 4 öğrenciye bisiklet hediye edilecek.

YARIŞMANIN KONUSU; “ATATÜRK’ÜN İZİNDE SONSUZA DEK”

AMAÇ: 10 Kasım’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak ve onun fikirlerini ilelebet devam
ettirmektir.

KATILIM KOŞULLARI İLİMİZDE İKAMET EDEN LİSE ÖĞRENCİLERİMİZ KATILABİLİR.

YARIŞMA ŞİİR KATEGORİSİNDE YAPILACAKTIR.

ŞİİR YARIŞMASI KATILIM KOŞULLARI;
1. Yazım tekniği serbesttir.
2. Şiirler 20 dizeyi (5 kıta) aşmayacaktır.
3. Kompozisyon metinleri 2 dosya kâğıdını aşmayacaktır.
4. Eserlerin daha önce bir yarışmaya katılmamış ve ödül almamış olması gerekmektedir.

YARIŞMA TAKVİMİ;
1. Katılımcılar, eserlerini 5 KASIM PERŞEMBE 2020 günü saat:17.30 mesai bitimine kadar
abbkulturmerkezleri@gmail.com mail adresine (adı soyadı, yaş bilgileri, iletişim bilgileri ve ikamet ettiği ilçe adı ile) göndereceklerdir.
2. Seçici kurul değerlendirmesi 6 KASIM 2020 CUMA 2020 günü yapılacaktır. Seçici kurulun
değerlendirmesine itiraz hakkı yoktur.
3. Yarışma sonuçları 7-8-9 KASIM 2020 tarihleri arasında açıklanacak, sosyal medya ve diğer çeşitli yayın organları ile duyurulacaktır.

SON HÜKÜMLER:
1. Yarışmaya katılan eserlerin her türlü kullanım hakkı T.C.AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ’ne ait olup ticari amaçla olmamak kaydı ile çeşitli sosyal ya da görsel her türlü medya, yazılı ve sözlü basın veya sair yayın organlarında afiş, ilan vs. yerlerde kullanabilecektir. Katılımcı yarışmaya katılarak bu durumu önceden kabul etmiş sayılacak, ayrıca bir kullanım, yararlanma, telif vs. ücret veya ödeme talep etmeyecektir.
2. Yarışma sonunda ödül kazanan, eserler üzerinde 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun bahsi geçen ilgili hükümleri eser sahibi ile birlikte süresiz olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait olacaktır.
3. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar, bu şartname hükümlerini kabul etmiş sayılır.

ÖDÜLLER;
Dereceye giren İlk dört öğrenciye bisiklet ödülü verilecektir.

ÖDÜL TÖRENİ;
Ödül almayı hak eden eser sahipleri, ödüllerini ayrıca açıklanacak yer ve zamanda düzenlenecek törenle alacaklardır. (Ödül törenine katılım zorunludur.)