ASANSÖR KONUŞMASI YARIŞMASI ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ

Özyeğin Üniversitesi olarak Global Girişimcilik Haftası kapsamında lise öğrencileri ve Özyeğin Üniversitesi öğrencileri ile üniversitemizde düzenlediğimiz “Asansör Konuşması” (Elevator Pitch) yarışması öğrencileri girişimciliğe teşvik eden, öğrencinin kendi geliştirdiği bir fikri çok kısa bir süre içinde, önemli noktaları atlamadan ama detaylara da boğulmadan ve ikna edici bir şekilde ifade edebilme becerisini geliştirmeyi hedefleyen bir yarışmadır.

Metafor olarak bir asansör yolculuğunun kullanıldığı yarışmada, öğrencinin, bir holdingin asansöründe o firmanın sahibi ya da üst düzey yöneticisi ile karşılaştığı varsayılıyor. Girişimci gencin kendini tanıttıktan sonra iş fikrini çarpıcı bir şekilde anlatıp o kişiyi kendisi ile bir görüşme yapmaya ikna etmek için sadece o asansör yolculuğu kadar (yaklaşık 60 saniye) zamanı bulunuyor.

İş fikrinin yatırımcıya en etkili şekilde anlatılması prensibine dayanan “Elevator Pitch” (Asansör Konuşması) yarışması, bugün uluslararası iş platformlarında genç girişimcilerle yatırımcıları bir araya getirmek için kullanılan önemli bir iş modeli.

Asansör Konuşması Yarışması’yla ilgili görüntüleri izlemek için lütfen tıklayınız.

Yarışmaya Kimler Katılmalı?

•İş kurma fikri olan öğrenciler

•Bir girişimi olan öğrenciler

 •İş fikrini geliştirmek isteyen öğrenciler

•Sunum tekniğini geliştirmek isteyen öğrenciler

•Kitle önünde ikna yeteneğini geliştirmek isteyen öğrenciler

Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin başvuruları  internet sitesi üzerinden alınacak.  Başvuru yapan öğrenciler 18 Kasım’da Özyeğin Üniversitesi’nde konu ile ilgili eğitime katılacak, 19 Kasım’da ise Özyeğin Üniversitesi’nde Global Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenecek Asansör Konuşması Yarışması’na katılma imkanı elde edebilecekler. Yarışmada dereceye girenler çeşitli ödüller kazanacak.

 Daha Detaylı Bilgi İçin:

[email protected]

Tel: 0216 564 91 43