Araştırmacı Çocuk Merkezi Atölyeleri

Araştırmacı Çocuk Merkezi Atölyeleri

Tarih: 30 Eylül 2017 Cumartesi

RÜZGÂRI YAKALA: Rüzgârı Yakala, bir rüzgâr türbini tasarlama atölyesidir. Bu atölyede çocuklar çeşitli malzemeler kullanarak kendilerine ait bir rüzgâr türbini tasarlar. Etkinliğin sonunda bu rüzgâr türbininin ne kadar elektrik enerjisi üretebildiğini test eder.

Tarih: 21 Ekim 2017 Cumartesi

HAYVAN GÖZLÜĞÜ: Çocuklar bu atölyede görme olayının nasıl gerçekleştiğini keşfeder. Canlıların Dünya’yı farklı şekillerde gördüğünü fark eder. Keşfettiği özellikleri fizik kurallarıyla birleştirerek, farklı görme özelliklerine sahip gözlük tasarımı yapar.

Tarih: 04 Kasım 2017 Cumartesi

GEZEGEN PEŞİNDE: Gezegen keşfetme atölyesidir. Çocuklar öncelikle içinde bulunduğumuz Güneş Sistemi’ndeki gezegenleri ve yerlerini keşfeder. Farklı galaksilerdeki gezegenlerin nasıl keşfedildiğini kurgusal bir oyunla deneyimler.

Tarih: 18 Kasım 2017 Cumartesi

PİKNİK SEPETİ: Çocuklar farklı malzemelerin yalıtım durumuna etkisini test eder. Bu özellikleri kullanarak yemeklerinin sıcaklığını koruyabilecekleri bir çanta tasarlar.

Tarih: 02 Aralık 2017 Cumartesi

BİR KAŞIK MÜHENDİSLİK – BİNALAR: Bu atölyede çocuklar, depreme dayanıklı binaların nasıl yapılması gerektiğine dair kuralları keşfeder. Sütun, kiriş, taşıyıcı kolon gibi kavramlarla tanışan çocuklar, ağırlık taşıyabilen, aynı zamanda depreme dayanıklı bina tasarımı yapar.

Tarih: 09 Aralık 2017 Cumartesi

DOĞADAN ÇAĞRIŞIMLAR: Çocuklar bu atölyede, canlı ve cansız varlıkların özelliklerini gözlemler. Doğadaki özelliklerden esinlenerek işlevsel ve özgün tasarımlar yapar.

Tarih: 23 Aralık 2017 Cumartesi

ÜRETİM MAKİNESİ: Çocuklar bu atölyede farklı mekanik parçalar arasındaki hareket aktarımını fark eder. Bu hareket aktarımını kullanarak mekanik bir sistem tasarlar.

Kayıt Sayfası için Tıklayınız

İletişim
Via Flat İş Merkezi
Beştepeler M. Nergiz S.
No: 7/2 D:21-22, 06560
Yenimahalle/Ankara, Turkey
Tel: +90 (312) 219 03 19
Faks: +90 (312) 219 03 21
E-Posta: iletisim@acmtr.org