“Annem ve Ben” Resim Yarışması

Resim Yarışması

Orange County Turk Okulu’muzun Degerli Resim Ogretmeni Ressam Gulendam Ece Hurmeydan ve Ressam, Sanat Danismani Nalan Kumlali Atahan onderliginde duzenledigi Anneler Gunu “Annem ve Ben” konulu odullu Resim Yarismasi’na 4_12 yas araligindaki tum cocuklarimizi bekliyoruz. Yarismaya katilim ucretsizdir. Son katilim tarihi 18 Nisan 2021.

Amerika’nın California eyaleti Orange County bölgesinde bulunan Orange County Türk Okulu tarafından Anneler Gününe Özel, Ödüllü, “Annem ve Ben” temasıyla bir resim yarışması düzenlenmektedir. Yarışma 4 (Dört) ile 12 (Oniki) yaş aralığında tüm çocukların katılımına açıktır. Yarışma organizasyonu Orange County Türk Okulu tarafından yürütülecektir.

Yarışma Konusu: “Annem ve Ben”

Resim Boyutu: 35 x 50 cm / 14 x 17 Inches resim kağıdı

Kullanılabilecek Teknikler: Serbest (Pastel, Yağlı Boya, Sulu Boya, Akrilik Boya, Guaj Boya, Kuru Boya, Keçeli Kalem). Kolaj Kabul edilmemektedir.

Başvuru Adresi: www.octurkishschool.org

YARIŞMA ÖDÜLLERİ

Yarışma değerlendirmesinde jüri üyeleri uygun gördüğü takdirde her yaş grubuna birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü yanı sıra her yaş grubuna jüri özel ödülü olmak üzere toplam dört ayrı ödül verilecektir.

Birincilik Ödülü: $100.00 ABD Doları ve Orange County Türk Okulunda 8 Haftalık Online Resim Dersi

İkincilik Ödülü: $75.00 ABD Doları

Üçüncülük Ödülü: $25.00 ABD Doları

Jüri Özel Ödülü: Yarışma Katılım Sertifikası ve Orange County Türk Okulunda 8 Haftalık Online Resim Dersi

YARIŞMA KATEGORİLERİ

4-5-6 Yaş Grubu
7-8-9 Yaş Grubu
10-11-12 Yaş Grubu
YARIŞMA TAKVİMİ

Eserlerin Son Teslim Tarihi: 18 Nisan 2021

Sonuçların Açıklanması: 9 Mayıs 2021

Kazanan Eserlerin Teslim Adresi: Orange County Türk Okulu, Irvine, CA, USA (Posta adresi kazanan yarışmacılara daha sonra bildirilecektir)

KATILIM KOŞULLARI

Katılımcı yarışmaya daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış bir (1) çalışma ile katılabilir.
Katılımcı yarışmaya özgün (kopya olmayan) sadece bir (1) eserle katıldığını kabul eder.
Katılımcılardan yarışma başvurusu için herhangi bir ücret talep edilmez.
Jüri üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.
Yarışma 3 farklı yaş grubu olacak şekilde kategorilendirilir. Her bir değerlendirme kendi yaş grubu içerisinde yapılacaktır. Buna göre jüri üyeleri uygun gördüğü takdirde; her yaş grubuna özel 3’er adet birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülü ve her yaş grubuna 1 adet jüri özel ödülü verilecektir.
Sergilenmeye hak kazanan tüm resim sahiplerine yarışma katılım belgesi online olarak e-posta adreslerine gönderilecektir.
Yarışma için başvuruda kullanılan fotoğraf profesyonel çekim olmalıdır. Ödüller bu fotoğraflar üzerinden online olarak değerlendirilecektir. Final değerlendirmesi için siteye yüklenen fotoğraf karşı açıdan ve tüm ekranı kaplayacak şekilde olmalıdır. Fotoğraf, üzerinde herhangi bir teknik değişim (renk, ışık…vs ) ve kimlik belirleyen bir ibare olmaksızın online olarak octurkishschool.org adresine yüklenmelidir. Herhangi bir teknik müdahale olmasının tespitinin ardından ödül almış olsa dahi yarışmacı yarışmadan elenir.
Online olarak jüri değerlendirmesinde ödüle layık görülen resimler 9 Mayıs 2021 tarihinde octurkishschool.org adresinden yayınlanacaktır.
Ödül alan resimler sergilenmek üzere 28 Mayıs 2021 tarihine dek belirtilen adrese ulaşım ücreti katılımcı öğrenciye ait olmak şartıyla kargo ile teslim edilir. 28 Mayıs 2021 tarihine dek belirtilen adrese ulaşmayan resimler yarışmadan elenir, sergilenmez. Ödül üzerinden hak talep edilemez.
Dereceye giren eserler Orange County Türk Okuluna teslim edilene kadar korunmalıdır. Zarar gören eserden veya kargoda meydana gelebilecek sıkıntılardan resim çalışmasının sahibi sorumludur.
Resim çalışmaları kargolanırken iki mukavva arasına veya rulo kargolama kutusuna yerleştirilip paketlenmeli. Resim ile beraber katılım belgesi de eklenmelidir.
Ödül alan resimlerin telif hakkı OC Türk Okulu‘na aittir. OC Türk Okulu ödül alan resimleri, yapacağı reklamlarda, web sayfasında, sosyal medyada, yazılı ve diğer görsel medyalarda yayınlama ve kullanma hakkına sahiptir. Bunun için ödül sahibi katılımcıdan izin almaz.
OC Türk Okulu ödül alan eserleri uygun gördüğü başka sergilerde sergileyebilir ve okula gelir sağlamak amacıyla satabilir. Bu gelirlerden ödül alan katılımcılara herhangi bir ödeme yapılmaz.
Yarışmaya katılan ancak ödül almayan çalışmaların görsellerinin her tür hakkı yarışmacıya aittir.
Yarışmada dereceye giremeyen fakat sergilenmeye hak kazanan resimler yarışma videosunda sergilenecektir ve OC Türk Okulu YouTube kanalında yayınlanacaktır.
TELİF HAKLARI

Katılımcı Anneler Gününe özel düzenlenen “Annem ve Ben” konulu Resim Yarışmasına başvururken katılım koşullarını kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Katılım koşullarının herhangi birisine uygun olmadığı tespit edilen eserleri, yarışma komisyonu sergiden ve ödülden men etme hakkına sahiptir.
Kopya olduğu anlaşılan eserler yarışma jürisi tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır. Jüri herhangi bir eseri ödüle layık görebileceği gibi, eserin kopya olduğunun anlaşılması durumunda verilen ödülü iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yarışmacının belge ve para ödülünü iade etmesi gerekecektir. Bu durum diğer ödül alan veya almayan katılımcılar açısından herhangi bir hak etme hakkı doğurmaz.
Yarışma ile ilgili her türlü sorunun hukuki ve maddi yaptırımı yarışmacıya ait olup, doğabilecek sorunlardan yarışma organizasyonu sorumlu değildir.
YARIŞMA DÜZENLEME KURULU

Orange County Turk Okulu ve Orange County Turkish American Association

YARIŞMA SEÇİCİ KURULU

Burcu Cunneen: Resim Öğretmeni – Fethiye, TÜRKİYE

Erhan Cihangiroğlu: İllustrator – Istanbul, TÜRKİYE

Fatih Karagül: Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğretim Üyesi – Çanakkale, TÜRKİYE

Gülendam Ece Hürmeydan: Ressam, Resim Öğretmeni – Orange County, ABD

Nalan Kumlalı Atahan: Ressam, Sanat Danışmanı – Los Angeles, ABD

Ozcan Tan: OC Türk Okulu Yönetim Kurulu Üyesi – Orange County, ABD

Pınar Güzelgün Hangün: Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi – New York, ABD

Recep Batuk: Ressam – Istanbul, TÜRKİYE

Ünsal Bahtiyar: Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi – Istanbul, TÜRKİYE

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

2 × 4 =