Alternatif Enerjili Araç Yarışları İçin Geri Sayım Başladı

TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışları 16-17 Ağustos 2014 tarihlerinde, yaklaşık bin 800 öğrencinin katılımıyla Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde yapılacak. Elektrikli araç uygulamalarında dünya genelindeki gelişmeler göz önüne alınarak, yarışmaya bu yıl, “Hidrojen” ve “Güneş” kategorilerine ek olarak, “Elektromobil-Batarya Elektrik Enerjili Araç Yarışı” da eklendi.

1.950 metrelik Kocaeli Körfez Yarış Pisti’ndeki yarışlar, 16 ve 17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. 17 Ağustos Pazar günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da izleyeceği final yarışlarının ardından, saat 17.00’de dereceye giren takımlara ödülleri verilecek.

Formula G, Hidromobil ve Elektromobil yarışları için birincilere 15 bin TL; ikincilere 10 bin TL; üçüncülere 7 bin 500 TL ödül verilecek. Yarışlara ilk kez katılan Güneş ve Hidrojen Enerjili araçlar için 12 bin 500 TL; elektrik enerjili araçlar için 25 bin TL hazırlık desteğinin yanı sıra, tüm takımlara, araçların piste ulaşımı için 5 bin TL yol desteği verilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin