9. ÜSİMP Ulusal Kongresi

2007 yılında kurulan Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP),

Ülkemizde tüm kesimler arasında üniversite-sanayi işbirliği farkındalığını artırmak,

Üniversitelerimizde üretilen bilgi ve teknolojilerin toplumsal katkıya dönüşebilmesinde önemli bir unsur olan “Üniversite-Sanayi işbirliği Arayüz Ofislerinin” kurulmasına, gelişmesine destek olmak,

Bölgesel ve ulusal Ar-Ge ve yenilik stratejilerinin oluşturulmasına katkıda bulunmak misyonu ile 2008 yılından bu yana Ulusal Kongre’ler düzenlemektedir.

Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP), 9. ÜSİMP Ulusal Kongresi’ni 6 – 7 Eylül 2016’da Başkent Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Başkent Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan 9. ÜSİMP Ulusal Kongresi’nin bu yılki teması “SAĞLIK TEKNOLOJİLERİNDE ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİĞİ”dir. Bilim ve Teknoloji Politikaları ve Bilim ve Teknoloji Yüksek Kurulu kararlarının sürdürülebilir gelişimine katkı sağlayacak AR-GE ve Yenilik Ekosisteminin tüm aktörlerini; özel sektör, yükseköğretim ve eğitim sistemi ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Altı farklı paneled seçkin konuşmacıların deneyim paylaşımında bulunacağı Kongrede ayrıca davetkli katılımcılarla yürütülecek 3 tane de çalıştay yer alacaktır.

Panellerde:

SAĞLIK TEKNOLOJİLERİNDE STRATEJİK ORTAKLIKLAR
SAĞLIK TEKNOLOJİLERİNDE KAMU – ÜNİVERSİTE – SANAYİ İŞBİRLİĞİ
TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSLERİ ARACILIĞIYLA BİLGİYİ EKONOMİK SÜRÜDÜRÜLEBİLİRLİĞE DÖNÜŞTÜRMEK (TTO MODELLEMELERİ)
SAĞLIK TEKNOLOJİLERİNDE BAŞARI ÖYKÜLERİ
ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİ ÇERÇEVESİNDE FİKRİ SINAİ MÜLKİYET HAKLARININ YÖNETİMİ VE TİCARİLEŞME
ana temaları ulusal boyutta somut öneriler getirilebilinmesi amacıyla katılımcılar ile derinlemesine tartışılacaktır.

“SAĞLIK TEKNOLOJİLERİNDE YERELLEŞME” , “İHTİSAS TGB’ler” ve “GİRİŞİMCİLER için HIZLI TANIŞMA “ başlıklarında yapılacak çalıştaylarda ise alanında yetkin davetliler ile konu tüm detayları ile ele alınarak raporlaştırılacaktır.

Ayrıca katılımcıların katkılarını sunabilmeleri için Poster Bildiri Oturumu düzenlenecektir.

Üniversitelerin, sanayi, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının, araştırma merkezlerinin konuyla ilgili tüm değerli paydaşlarını 9. ÜSİMP Ulusal Kongresi’nde aramızda görmekten onur duyacağımızı belirterek sizleri 6 – 7 Eylül 2016 tarihlerinde Başkent Üniversitesi’ne davet ediyoruz.

Tüm kongre etkinliklerimiz ücretsizdir.

http://www.usimpulusalkongre2016.org/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.