9. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması

Arkitera Mimarlık Merkezi, genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi amacıyla RAF Ürün Dergisi Ocak 2015 sayısının kapağında yer almak üzere RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması düzenliyor.

9. RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarım Yarışması
Amaç
Genç tasarımcıların isimlerini ve tasarımlarını geniş bir kesime tanıtabilmesi için RAF Ürün Dergisi’nin yaygın dağıtım kapasitesinden yararlanmasını sağlamak.

Konu
RAF Ürün Dergisi Ocak 2015 sayısının kapağında yer almak üzere yapılacak olan tasarım için herhangi bir konu sınırlaması yoktur, ancak genel ahlaka aykırı, pornografik içerikli veya herhangi bir siyasi veya dini görüşle bağdaştırılabilecek tasarımlar değerlendirilmeye alınmazlar. Jürinin değerlendirmesine alınacak tasarımların ön seçiminde Arkitera Mimarlık Merkezi Editörleri yetkili ve sorumludur.

Katılma Koşulları
1. Yarışma, mimarlık, güzel sanatlar, tasarım, iletişim fakültelerinde ve ziraat fakültesi peyzaj mimarlığı bölümünde eğitim gören ya da bu fakülteler veya bölümlerden mezun olmuş kişilerin katılımına açıktır. Kazananın ilan edilmesinden önce, kazanan tasarımın sahibinden bu pozisyonunu belgelemesi istenecektir.

2. Tasarımların ekteki teknik şartlara uyması gerekmektedir.

3. Yarışmaya birden fazla tasarımla katılmak mümkündür.

4. Yarışmacılardan tasarımlarını özgün çalışmalarından elde etmeleri bekleniyor.

5. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne kargoyla veya rafkapak@arkitera.com e-mail adresi üzerinden iletilmelidir. E-mail ile yollanacak tasarımların dosya boyutunun 4MB’dan büyük olmaması gerekmektedir.

6. Tasarımlar Arkitera Mimarlık Merkezi’ne en geç 19 Aralık 2014 tarihinde saat 17:00’a kadar ulaşmış olmalıdır.

7. Yarışmaya 35 yaşından büyük olanlar katılamaz.

Raportör
Fulya Aksu

Jüri
2015 RAF Ürün Dergisi Kapak Tasarımı Yarışması’nın jüri üyeleri 2014 yılının kapaklarını tasarlayan tasarımcılardan oluşmaktadır. Jüri, değerlendirmeye alınan tasarımları internet üzerinden yapacağı değerlendirme ile oylayacak.

1. Maryam Jodeirierajaie
2. Hakan Gürsu
3. Cem Dinlenmiş
4. Ayşe Birsel
5. Can Yalman
6. Arif Özden

Ödül
Kazanan tasarım RAF Ürün Dergisi’nin 2015 Ocak sayısında yer alacak ve yarışmanın birincisi, 16 GB iPad Air kazanacak. Bununla birlikte kazanan tasarımın sahibi, 2016 Ocak sayısının kapak tasarımının seçileceği bir sonraki yarışmada jüri üyelerinden biri olacaktır.

Takvim
İlan Tarihi: 25 Kasım 2014
Teslim Tarihi: 19 Aralık 2014
Son Başvuru Tarihi: 19 Aralık 2014
Kazananların Duyurulması: 30 Aralık 2014

Yarışma Sekreteryası
Arkitera Mimarlık Merkezi
A: Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A Blok No:8 Dalyan – İstanbul – Turkiye
T: +90 216 355 07 22
F: +90 216 386 94 30
E: rafkapak@arkitera.com