5. Uluslararası Çağdaş Eğitim Araştırmaları Kongresi

Değerli Bilim İnsanları, Araştırmacılar ve Eğitimciler,

Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Almanya), Captain Witold Pilecki Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (Polonya) ve Çağdaş Eğitim Araştırmaları Derneği (CEAD) işbirliğiyle, Avrupa’nın ve Almanya’nın bilim, teknoloji ve ticaret ana merkezlerinden biri olan Frankfurt am Main’da 279. sırada bir dünya üniversitesi olan Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde 25-27 Temmuz 2019 tarihleri arasında 5. Uluslararası Çağdaş Eğitim Araştırmaları Kongresi (CEAD Kongresi 2019) gerçekleştirilecektir.

Kongremize Eğitimde Kuram ve Uygulama, eğitimin her alanında, Eğitim Bilimleri, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Edebiyat Eğitimi, Ekonomi Eğitimi vb. alanlarda bildiri sunulabilir. Kongrede sözlü bildiri olarak sunulan bildiriler, metnin hakem raporuna göre ve yazarın da isteği doğrultusunda tam metin kitabında, “Eğitimde Kuram ve Uygulama ” adlı bağımsız bir kitapta kitap bölümü veya çeşitli dergilerde makale olarak basılacaktır. Kongrenin sunum dili Lehçe, Türkçe, Almanca, İngilizce ve Rusça’dır.

Ayrıca katılımcılarımızdan gelen yoğun istek üzerine Türkiye’den katılacak katılımcılar için bu yıl da bir 7 ülke ve Selanik, Bari, Roma, Milano, Paris, Frankfurt, Prag ve Budapeşte gibi 13 kenti içine alan Roma ve Paris’te 2 gün ve Almanya’da 3,5 gün kalmalı “Avrupa Turu” düzenlenecektir. Avrupa’daki sözkonusu muhteşem kentlerin atmosferini doya doya soluma fırsatı bulacağınız bu kongre ve turda sizleri ve sevdiklerinizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Kongre Takvimi:

Bildiri Özetlerinin Gönderilmeye Başlanması: 15 Ocak 2019

Bildiri Özeti Kabullerinin Son Günü: 30 Nisan 2019

Kabul Edilen Bildirilerin Duyurulması: 25 Şubat 2019 – 05 Mayıs 2019

Erken Kayıt Başlama Tarihi: 25 Şubat 2019

Erken Kayıt Bitiş Tarihi: 10 Mayıs 2019

Geç Kayıt Bitiş Tarihi: 30 Mayıs 2019

Kongre Programının Açıklanması: 30 Haziran 2019

Kongre Başlangıcı: 25 Temmuz 2019

Kongre Bitişi: 27 Temmuz 2019

Kongreye ve tura ilişkin tüm ayrıntılara ve bilgilere ile

adreslerinden ulaşılabilir.

Tüm sorularınız ve özet gönderimi için şu e-posta adresini kullanabilirsiniz: info@ceadder.org ve ceadmugla@gmail.com

Kongremize katılım ve katkılarınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Prof.Dr. Nevide Akpınar Dellal – Prof.Dr. Susanne Koch