3.Manavgat Geleneksel Proje Yarışması ve Bilim Şenliği

3.Manavgat Geleneksel Proje Yarışması ve Bilim Şenliği

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan ‘3.Manavgat Geleneksel Proje Yarışması ve Bilim Şenliği’ne Manavgat, Serik, Akseki, İbradı, Gündoğmuş, Alanya ve Gazipaşa’dan projeler yarışacak. Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen yarışmaya katılan eserler, 31 Mayıs’ta jüri tarafından değerlendirilerek, 7 Haziran’da ise ödül töreni düzenlenecek.

TÜBİTAK KURALLARINA GÖRE DEĞERLENDİRİLECEK

Manavgat Milli Eğitim İlçe Müdürü Abdullah Bilge, ‘3. Manavgat Geleneksel Proje Yarışması ve Bilim Şenliği’nin ilköğretim okulları arasında düzenlendiğini belirtti. Bilge,

üç yıl önce 11 okulumun katılımı ile başlatılan yarışma ve şenliğe geçen yıl

52 projenin katıldığını belirterek, “Bu yıl doğu ilçelerimizin katılımı ile daha fazla projenin yarışmasını bekliyoruz. Projelerin değerlendirilmesi 31 Mayıs tarihinde Manavgat Koleji Spor Salonu’nda, Manavgat Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ali Erdoğan başkanlığında Akdeniz Üniversitesi Bilim Heyeti tarafından TÜBİTAK kurallarına göre yapılacaktır” dedi.

10 PROJEYE 2 BİN TL ÖDÜL

Manavgat 3.Geleneksel Proje Yarışması ve Bilim Şenliği ödül töreninin 8 Haziran tarihinde gerçekleştirileceğini belirten Bilge, “Proje Yarışmasında ilk 10 a giren projelere toplam 2 bin 200 TL maddi ödülün yanı sıra okullarımız proje beratı ile ödüllendirilecektir” şeklinde konuştu.