2017 KODU Cup Türkiye Yarışması

2017 KODU Cup Türkiye Yarışması

KODU Cup Türkiye 2017 yarışmasına, Türkiye’de bir okulda okuyan ve başvuru tarihinde
8-14 yaş aralığında olan her çocuk katılabilir. Çocuklar yarışmaya 3 kişiden oluşan bir
takım halinde katılmalıdırlar. Çocukların kayıtlarını, okullarındaki bir öğretmenleri
yapmalıdır. Çocuklar kendi başlarına yarışmaya kayıt olamazlar. Her takım sadece bir
oyunla yarışmaya başvurabilir.

Yarışmaya son başvuru tarihi 30 Nisan 2017’dir.

Finansbank ve Microsoft Türkiye işbirliğinde hayata geçen ‘Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor’ projesi, yeni yüzyılın gereklilikleri doğrultusunda çocukların teknoloji okuryazarlığı konusundaki becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. HABİTAT Derneği’nin de paydaşımız olarak yer aldığı ve 2015 yılında hayata geçirilen proje, 25 ilde, benzersiz bir deneyimle 8-14 yaş arasındaki çocukların teknoloji odaklı yaratıcılık gücüne ilham verdi.
Microsoft’un alt yapısını geliştirdiği “KODU” programı aracılığıyla, her yıl 25 ilde 5.000 çocuğa kod yazma eğitimi vermek için çıktığımız yolda bugüne kadar, 10.000′ in üzerinde çocuk eğitim aldı.

KODU Nedir?

KODU; Microsoft tarafından geliştirilmiş, çocukların erken yaştan itibaren “programlamayı” öğrenmesini sağlayan ücretsiz bir oyun geliştirme aracıdır. Basite indirgenmiş bir dille, çocukların programlama becerilerini eğlenceli bir ortamda geliştirmelerini hedefleyen KODU, onlara kendi oyunlarını üç boyutlu bir dünyada oluşturma imkanı verir. KODU’da komutlar diğer programlama dillerinde olduğu gibi yazılı olarak değil, görsel öğeler kullanılarak girilir. KODU programı aracılığı çocuklar kendileri oyun tasarlayabilmektedirler.
Çocuklar KODU Eğitimini herkese açık sınıf eğitimleri ile öğrenme imkanı bulmaktadırlar. Aynı zamanda çocuklar www.acikakademi.com internet sitesinden de KODU programlama dilini online olarak öğrenebilmektedir.

KODU Cup 2017 Başlıyor!

Bu sene ikinci kez yapılacak Kodu Cup Türkiye yarışmasına 8-14 yaş arasındaki bütün öğrenciler katılabilir. Teması “Yeni Nesil Turizm” olan bu senenin yarışmasına başvuru için son gün 30 Nisan 2017 tarihidir. Çocukların 3 kişilik takımlar halinde katılabilecekleri yarışma için başvurular öğretmenleri tarafından yapılmalıdır. Başvurular arasından 8-11 yaş kategorisinden 5 ve 12-14 yaş kategorilerinden de 5 takım olmak üzere toplam 10 takım, öğretmenleri ile birlikte İstanbul’da yapılacak finale davet edilecektir. Finalde yarışmacılar oyunlarını jüri karşısında tanıtacaklardır. Her bir yaş kategorisinden ilk üçe kalanlara kupa ödülü verilecektir.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.