2012 TÜBİTAK Bilim Ödülleri

TÜBİTAK Bilim Ödülleri, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün himayesinde yarın Çankaya Köşkü’nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak.

Türk bilim dünyasının en önemli ve itibarlı ödülleri olan ‘2012 Yılı TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri’ için Çankaya Köşkü’nde tören düzenlenecek. TÜBİTAK Bilim Kurulu tarafından yapılan değerlendirmede bu yıl 15 bilim insanı ödüle layık görüldü. TÜBİTAK Bilim Ödülü, Koç Üniversitesi’nden Prof. Dr. Z. Özlem Keskin Özkaya, Prof. Dr. Şakir Ziya Öniş ile Bilkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hasan Tayfun Özçelik’e, Özel Ödül ise Michigan Üniversitesi’nden Prof. Dr. A. Galip Ulsoy’a verilecek. Bu ödüllerin yanı sıra 11 bilim insanı da teşvik ödülünün sahibi olacak.

“2012 Yılı TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri” 27 Aralık Perşembe günü saat 11.00’de Çankaya Köşkü’nde düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

Ödüller Kimlere Veriliyor?

Ülkemizde yaptığı çalışmalarla bilime uluslararası düzeyde önemli katkılarda bulunan bilim insanlarına Bilim Ödülü, yurtdışında yaptığı çalışmalarıyla bilime uluslararası düzeyde katkıda bulunan Türk bilim insanlarına Özel Ödül ve ülkemizde yaptığı çalışmalarla bilime önemli katkılarda bulunabilecek niteliklere sahip bilim insanlarına da Teşvik Ödülü veriliyor. Bilim ödülü ve özel ödül alanlara 50 bin lira, altın ve ödül heykelciliği, teşvik ödülü alanlara ise 20 bin TL, gümüş ve ödül heykelciliği veriliyor. Ayrıca ödül alan tüm bilim insanlarına ödül beratı sunuluyor.

2012 Yılı TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödüllerini Kazanan Bilim İnsanları

BİLİM ÖDÜLÜ

Mühendislik Bilimleri

Prof. Dr. Z. Özlem KESKİN ÖZKAYA
Sağlık Bilimleri

Prof. Dr. Hasan Tayfun ÖZÇELİK
Sosyal Bilimler

Prof. Dr. Şakir Ziya ÖNİŞ

ÖZEL ÖDÜL

Mühendislik Bilimleri

Prof. Dr. A. Galip ULSOY

TEŞVİK ÖDÜLÜ

Temel Bilimler

Yrd. Doç. Dr. Menderes IŞKIN
Prof. Dr. Ahmet SARI
Mühendislik Bilimleri

Yrd. Doç. Dr. Mehmet Atilla TAŞDELEN
Doç. Dr. Ömer CİVALEK
Doç. Dr. Ali KOŞAR
Sağlık Bilimleri

Prof. Dr. Muşturay KARÇAALTINCABA
Doç. Dr. Fatih TANRIVERDİ
Doç. Dr. Mehmet Birhan YILMAZ
Sosyal Bilimler

Prof. Dr. Ali Ekber AKGÜN
Prof. Dr. Ümit ÖZLALE
Yrd. Doç. Dr. Katja DOERSCHNER

TÜBİTAK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin