2. ALTIN KEPENK KISA FİLM YARIŞMASI

Neden Kısa Film:
 Kısa Film, terminolojik olarak, uzun film gibi tanımlanmıyor. Kısa Film için yapılan pek çok tanım arasında “Uzun metrajın anasıdır” gibi iddialı cümleler de kurulmuştur. Uzun metrajda,  gişe rakamı baskısı, beklentiler, alışkanlıklar, kalıplar, büyük ekipler, ticari ilişkiler gibi unsurlar bulunuyor ve dolayısıyla bunu yapmak çok daha zor oluyor. Kısa filmde ise en azından ülkemizde bu gibi baskılar minimum seviyede. Bu sayede insana geniş bir özgürlük alanı sunuyor. Üretkenliğe daha fazla olanak sağlıyor. Ama bu alanda uğraşmak isteyenlerin önünde ciddi maddi imkânsızlıklar bulunuyor.
 Kısa filmin sınırlı bir alanda kalması, gelişimini sağlayacak ciddi çalışmaların ve kısa filmcilere destek sunabilecek kurumların olmayışına bağlanabilir. Bu eksikliklerin giderilmesi yönünde yapılacak en önemli katkı da; mükemmeli beklemeden, onlara imkân sağlamaktan geçiyor.
 Biz, İTİCÜ, İTO, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI ve ESDER olarak bir yerlerden başlamaya ve bu desteği profesyonel anlamda ilerleterek sürdürmeye karar verdik. İlerleyen yıllarda geri dönüp baktığımızda çok da doğru bir karar vermiş, önemli bir adım atmış olduğumuzu göreceğimize inanıyoruz. “2. ALTIN KEPENK KISA FİLM YARIŞMASI” sayesinde şevklenen, motive olan ve bu destekle sektöre devam ederek üretim aşamalarından birisinde Türk Sineması´na, Türk Esnafına ve Türk Ticaretine katkıda bulunacak geleceğin sinemacılarını düşünmek bile heyecan verici…
 İşte tam da bu noktada, ülkemiz Esnafı ve Ticaret Hayatı ile Üniversite Öğrencilerini beyaz perdede buluşturmayı hedefleyen İTİCÜ, İTO, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI VE ESDER “2. ALTIN KISA FİLM YARIŞMASI” organize etmeyi bir sosyal sorumluluk projesi olarak tanımlar.

Son Başvuru Tarihi : 05 / 12 / 2011

Birincilik Ödülü :  7.000 TL
İkincilik Ödülü         :  5.000 TL
Üçüncülük Ödülü    :  3.000 TL
10 adet Mansiyon  :15.000 TL

 [email protected]
www.altinkepenk.com

Kurumsal Organizasyon Komitesi:
Kültür Ve Turizm Bakanlığı
İTİCÜ – İstanbul Ticaret Üniversitesi
İTO – İstanbul Ticaret Odası
ESDER – Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Altın Kepenk Kısa Film Yarışması