18. GELENEKSEL MONAMİ PASTEL BOYA RESİM YARIŞMASI

İlki, 1995-1996 Eğitim Öğretim Yılı’nda düzenlenen “ Çocuk ve Çevre ” konulu Monami Pastel Boya Resim Yarışması her yıl okul öncesi ve ilköğretim seviyesindeki öğrencileri resim yapmaya teşvik etmek ve bu becerilerini geliştirmek amacıyla Şark Gülü Kırtasiye firması tarafından düzenlenmektedir.

2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı’nda 17.si düzenlenen Monami Pastel Boya Resim Yarışması’na 2000’e yakın okuldan yaklaşık 106.000 adet eser gönderilmiştir.

Resimler her yıl, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenlerden oluşan jüri ile değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme sonucunda başarılı görülen eserler için 20 adet iPad, 200 adet bisiklet, 300 Pug Design Pack çanta, 6000 adet madalya ve daha pek çok hediyeler verilmektedir. Ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrenciler başarı belgesi ile ödüllendirilmektedir.

Yarışmanın Konusu : Çocuk ve Çevre

Yarışmanın Amacı: Okul öncesi ve ilköğretim seviyesindeki öğrencilere resim yapmayı sevdirebilmek ve bu beceriyi geliştirmelerinde onları desteklemek, resim sanatının toplumun kültür ve sosyal birikimine katkıda bulunduğunu bir kez daha vurgulamaktır.

Genel Katılım Şartları:
1.Okul öncesi ve ilköğretim seviyesinde öğrencilerin katılımına açık olan yarışma için resimler, tercihen pastel boya ile istenilen ebatta resim kağıdı ya da renkli kartonlara resmedilebilir.Eserin arka yüzüne;

Katılımcının;
Adı-Soyadı
Yaşı
Sınıfı
İrtibat Telefonu
Mail Adresi
Okul Adı
Okul Adresi

Öğretmenin;
Adı Soyadı
İrtibat Telefonu
Mail Adresi yazılı olmalıdır.

Yeni mesleki faaliyetlerimizden sizleri haberdar edebilmemiz için Değerli Öğretmenlerimizden mail adreslerini önemle rica ederiz.
•Eserler hasar görmeyecek şekilde paketlenip aşağıdaki adrese posta veya kargo yolu ile gönderilecek ya da elden teslim edilecektir. Gönderiden kaynaklanan hasar, kaybolma, gecikme gibi olumsuz doğabilecek sonuçlardan Şark Gülü Kırtasiye sorumluluk taşımamaktadır.

Adres: Atatürk Sanayi Bölgesi
Hacı Bektaş Veli Caddesi
İltaş Binası Ömerli Köyü PK 34555
Hadımköy / İstanbul

Yarışma Takvimi:
Başlangıç: 01 Ekim 2012
Son Katılım: 1 aralık 2013

Ödüller : Resim yarışmasına katılan tüm katılımcılara ismine özel Monami Başarı Belgesi, ilk 20’ye giren başarılı esere 20 iPad, diğer dereceler için ise 200 adet bisiklet, 300 Pug Design Pack çanta, 6000 adet madalya gönderilmektedir.

Eserlerin İade Şartları: Yarışmaya gönderilen resimler için katılımcılardan farklı bir talep gelmediği takdirde iade yapılamamaktadır. Resmin iadesi isteniyorsa, mutlaka resmin arka yüzünde not olarak belirtilmesi gerekmektedir.

Resim Yarışması Sonuçları: 18’inci Geleneksel Monami Pastel Boya Resim Yarışması okullardan gelecek yoğunluğa göre Nisan- Mayıs ayları arasında sonuçlanacak ve bütün hediyeler okullara gönderilecektir.

16 YORUMLAR

  1. ben 2014 MONAMİ resim yarışmasından madalya kazandım ama hep 18 geleneksel MONAMİ resim yarışmasın 2014 ‘mu acaba lütfen cevabını yazın hergün giriyecem

  2. bişeycik daha sölicem.yaa ben böyle yarışmalara 4-5 yaşlarından beri katılıyorum.ayıptır sölemesi resimde baya iyiyim.yani ben değil dışardakiler öyle diyorlar 🙂 ama haksızlıklar yüzünden bir türlü 1. olamadım yada işte ilk 20’ye giremedim.yaa lütfen bu sefer iyi bi sonuç alayım yaa.lütfen yaa.beğenin resmimi yaaa.oh sonunda bitti 🙂

  3. ya acaba ne zaman açıklanacak yaklaşık 1 senedir bekliyorum bunu. başarı belgeleri verildi ama ne bi madalya ne çanta ne bisiklet nede ipad var.lütfen bir an önce çıksın şu sonuçlar.

    • Resim Yarışması Sonuçları: 18’inci Geleneksel Monami Pastel Boya Resim Yarışması okullardan gelecek yoğunluğa göre Nisan- Mayıs ayları arasında sonuçlanacak ve bütün hediyeler okullara gönderilecektir.

      Saygılarımızla

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin