17. BİYOLOJİ, FİZİK, KİMYA VE MATEMATİK BİLİM KAMPLARI

BİLİM KAMPLARI

Saygı Değer Öğretmenler, Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

Geleceğin Bilim İnsanlarını Yetiştiriyoruz

2019 yaz tatilinde 18. ve 19. sının proje yürütücülüğünü gerçekleştirecek olduğum, ülkemizde ilk ve benzer örneği olmayan, Bilim Merkezi ve Müzesi olan, öğrencilere yönelik Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik Bilim kampları duyurusu aşağıdadır.

BİYOLOJİ, FİZİK, KİMYA VE MATEMATİK BİLİM KAMPLARI:

Kamp Antalya Şehir merkezinde bulunan 4 yıldızlı Grida City (Sakıp Sabancı Bulvarı No:12 Muratpaşa Antalya) otelde gerçekleştirilecektir.
Uzun yıllardır yaz kamplarımızı aynı otelde yapmaktayız.

Kamp sırasında Otelin büyük bir kısmını kamp grubumuz doldurduğundan dışarıdan müşteri girişi çok azdır.

Kamp otelimizin; geniş bahçesi ve uygulama eğitimleri için uygun salonlarının olması kamp başarımıza önemli katkı sağlamaktadır.

Boş zamanlarımız için otelimizde; Olimpik yüzme havuzu, geniş dinlenme ve spor alanları bulunmaktadır.

Kampımıza 7-8-9-10-11 ve 12. sınıflarda okuyan yada liseyi yeni bitiren, hedefi olan öğrenciler kabul edilecektir. Öğrencilerin seçiminde kampımızın hedefine ve amacına uygun olan öğrencilere öncelik tanınacaktır.
Biyoloji Fizik Kimya ve Matematik kamp süreleri 10’ar gün olup; iki farklı seçenekli tarihte yapılacaktır.
1. Kamp 17-27 Haziran 2019

2.Kamp; 29 Haziran -09 Temmuz 2019

Katılmak isteyenler her iki gruba farklı derslerden katılabilirler.

Kampımızda Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik bilim kampları ayrı ayrı salonlarda yapılacağından; başvuru yapmak isteyenler sayfamızdaki başvuru formunu doldurarak, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik olarak herhangi birini seçeceklerdir. Kampa katılan her öğrenci hangi daldan katılırsa katılsın, kampımız bir bütün olduğundan her dört daldaki eğitmenlerimize istediği soruyu sorup bilgi alabilecek ve etkinliklerden yararlanacaklardır.
Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik kamplarımızda; Ülkemizin değişik Üniversitelerinde ve okullarında görevli, konusunda deneyimli, 7 Prof. Dr., 1 Doç. Dr., 5 Dr. Öğretim Üyesi, 2 Dr., 1 Öğretim Gör., 3 Arş. Gör., ve Olimpiyat Eğitimlerini başarıyla tamamlamış, bu eğitimlerde görev almış, başarılı 8 tane Öğretmen olmak üzere toplam 27 kişilik eğitim kadromuz görev yapacaktır.
Bilim kamplarımıza ayrıca ülkemizde konusunda deneyimli ve gençlerin ufkunu açacağını düşündüğümüz bilim insanları davet edip konferanslar verilecek, söyleşiler yapılacaktır.
Kampımızın kazanımlarını pekiştirmek, başarıyı artırmak için, yayınlanmamış çok sayıda sorudan oluşan ileri düzeyde sınavlar uygulanacak, açık uçlu sorular sorulacaktır.
Kamp süresince her akşam günün değerlendirilmesi çalışmaları yapılacaktır.
Kamp süresince akşamları konu tekrarı ve soru çözümleri gerçekleştirilecektir.
Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik kamplarımızda 8 gün ileri düzeyde pratik ve teorik dersler anlatılacak, 1 gün kampın genel değerlendirmesi yapılacak olup; 1 gün de arazi çalışması ve doğanın dilini anlama gezisi yapılacaktır.
Günde 10 saat ders yapılacak olup; toplamda kamp süresince en az 90 saat ders yapılacaktır.
Biyoloji kampımızda; Biyoloji temel alanının önemli alt dallarına ait dersler ve uygulamaları anlatılacaktır.
Fizik Kimya ve Matematik Kamplarımızda; Fizik, Kimya ve Matematik temel alanının önemli alt dallarına ait dersler anlatılacaktır.
Kampımızda yeteri kadar ışık ve stereoskop mikroskop bulundurulacak, inceleme ve araştırma Laboratuvarı oluşturulacaktır. Oluşturulacak laboratuvarda uzman akademisyenler eşliğinde isteyen istediği kadar çalışma yapabilecektir.
Biyoloji kampımızdaaraziden toplanan ve eğitmenlerin getirdiği örnekler; Stereo ve Işık mikroskopları ile incelenecektir.
Ayrıca öğrencilerimizle arazi çalışmaları yapılacak ve canlı materyal incelemesi gerçekleştirilecektir.

Bu incelemelerden; kampa hangi dalda katılırsa katılsın tüm öğrenciler yararlanacaktır.

Kampımızı gerçekleştirdiğimiz otele taşınabilir Yusuf Durmuş Bilim Merkezi ve Müzesi kurulacak olup; jeoloji, 300 Milyon yıldan günümüze kadar olan Fosil örnekleri, Yaşayan örneklerden oluşan koleksiyonları ve fotoğraf sergisi açılacaktır.
Her gün en az 4-5 saat; yüzme, spor, dinlenme ve sosyal aktivite zamanı ayrılacaktır. Müzik ve söyleşiler yapılacaktır.
Kampımıza katılan her öğrencimize proje yürütücüsü olarak tarafımdan çekimleri yapılan, tamamı orijinal olan 200’e yakın belgesel hediye edilecektir. Akşamları birlikte belgesel izleme ve belgesel yorumlama saatimiz olacaktır.
Kamp masrafları kampa katılacak öğrencilerin velileri tarafından karşılanacak olup kamp için tam pansiyon her şey dahil ödenecek ücret:
Kamp 17-27-29 Haziran 2019 için: 2.500,00 (İkibin Beşyüz) TL
Kamp; 29 haziran-09 Temmuz 2019: 2.500,00 (İkibin Beşyüz) TL
(Ödemeler bir peşin ve iki taksitte yapılacaktır.)

10 günlük kamp için ödenecek ücrete; tam pansiyon alkolsüz her şey dahil (Eğitim, Konaklama, Ara Öğünler, Kahvaltı, Öğlen ve Akşam açık büfe yemekler, Alkolsüz içecekler) Arazi çalışmaları için kiralanacak otobüs giderleri, laboratuvar ve ekipman giderleri, eğitim ekipmanları, gezilecek yerlerin giriş ücretleri, ören yeri giriş ücretleri, dahil olup; kampa katılan öğrencinin ayrıca herhangi bir harcama yapması söz konusu olmayacaktır.
Antalya’da; Otel ile Havalimanı yada otel ile Otobüs terminali arasındaki transferler ücretsiz tarafımızdan yapılacaktır.
Bilim kampımıza katılmak isteyenler başvuru formunu biyolojiolimpiyatlari.com, dogaokulu.net yada egitimkamplari.com web sayfalarımızdan doldurarak [email protected] yada [email protected] adresine göndermeleri yeterli olacaktır.
Başvuru yapanlara detaylı program ve ödemelerle ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Kampımıza katılan her öğrenciye kampımızı bitirme başarı belgesi, yapılacak çalışmaları ve sınavları üstün başarıyla tamamlayan öğrencilerimize İngilizce ve Türkçe üstün başarı belgesi verilmektedir. (Kamplarımızda üstün başarı belgesi alma oranı % 80 civarındadır.) Bu belgeler gerek yurt içinde ve özelliklede yurt dışındaki Üniversitelerde önemli bir referans olmaktadır.
Kamp kontenjanlarımız her bir grup için 75 katılımcı Biyoloji, 25 Matematik, 25 Fizik, 25 Kimya olmak üzere toplam 150 kişi ile sınırlıdır.
Kamplarımızda sadece Şehit çocuklarımıza % 100 burs verilmektedir.
Başvuru önceliğine göre kabul gerçekleşecek olup; kontenjanlar dolduğunda yeni grup açılmayacaktır.

Ana Sayfa

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin