12.BİLİM ŞENLİĞİ ARI OKULLARI

BİLİMSEL ÇALIŞMALARIN VE YARATICILIĞIN SINIR TANIMADIĞI 12.BİLİM ŞENLİĞİ
Öğrencilerimizi bilimsel yöntemlerle tanıştırmak, araştırmaya yönlendirmek, bilimi anlamalarını, bilimsel tutum ve becerilerini geliştirmelerini sağlamak ve bilimle gerçek yaşamı ilişkilendirebilen, yaratıcı ve özgüvenli bireyler yetiştirmek amacıyla Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’nde gelenekselleşen Bilim Şenliği’nin 12.si bu yıl 19 Mart Cumartesi günü gerçekleşti.

126 öğrencinin katıldığı, birbirinden başarılı ve yaratıcı 80 projenin sergilendiği Bilim Şenliği’nde öğrenciler;  ODTÜ, Gazi Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan jüriye projeleri hakkında bilgi verdiler. Yaratıcı ve özgün projeleri, sunumları, proje konularının güncelliği  ile jürinin takdirini kazanan genç Arılılar, jürinin değerlendirme sonuçlarını büyük bir heyecanla beklediler.

Değerlendirme sonuçlarının açıklandığı ‘’12.Bilim Şenliği Ödül Töreni’’ Arı Okulları Lise Konferans Salonu’nda yapıldı.Jüri üyelerine teşekkür belgelerinin ve öğrencilerimizin el emeği nazar boncuklarının verilmesinin ardından projelerin hazırlanmasında öğrencilere rehberlik eden öğretmenlerimize de teşekkür belgeleri verildi.

Heyecanlı ve coşkulu bekleyişin yaşandığı ödül töreninde birbirinden başarılı projeler arasında karar vermekte zorlanan jüri üyelerimiz tarafından; bu yıl ayrıca öğrencilerimizi yüreklendirmek, bundan sonra da bilimsel çalışmalara olan ilgilerini desteklemek amacıyla öğrencilerimize teşvik ödülü verildi.Jüri özel ödülüne değer görülen ve dereceye giren proje sahiplerine ödüllerinin verilmesinin ardından Arı Okulları kurucusu Sayın Sıtkı Alp, birbirinden başarılı onlarca projenin arasında karar vermenin çok zor olduğunu ve kendisine göre  bütün projelerin 1. olduğunu vurgulayarak öğrencileri tebrik etti.

Bilimin ışığında hazırlanmış yepyeni projelerin sergilendiği Bilim Şenliği’nde emeği geçen tüm Arılılara ve şenliğimizde aramızda olan davetlilerimize  teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyoruz.