11. Uluslararası Ahmet Yeşil Resim Yarışması

Özel Mersin Doğa İlkokulu Müdürlüğünün; yurt dışı ve Türkiye geneli resmî/özel tüm okullardaki 5-13 yaş arası öğrencilere yönelik, dünya çocukları arasında resim dili oluşturmak amacıyla “11. Uluslararası Ahmet Yeşil Resim Yarışması” yapmaktadır.

KAPSAMI
TÜRKİYE GENELİ, ULUSLARARASI

HEDEF KİTLESİ
Anasınıfı, Bağımsız Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Yatılı Bölge İlkokulu, Yatılı Bölge Ortaokulu, Özel Anasınıfı, Özel Bağımsız Anaokulu , Özel İlkokul, Özel Ortaokul,

ETKİNLİĞİN AMACI
Türk ve Dünya çocukları arasında ortak resim dili oluşturmak, okullar arasında kültürel etkileşime katkıda bulunmak ve Mersin ilini kültürel, sanatsal ve tarihsel alanlarla ve doğal güzellikleri ile dünyaya tanıtmak.

ÖZEL MERSİN DOĞA KOLEJİ
11. ULUSLARARASI AHMET YEŞİL RESİM YARIŞMASI
ŞARTNAMESİ

GİRİŞ :
Okulumuz, 1987 yılından bu yana Türk Milli Eğitiminin hedef ve ilkeleri doğrultusunda çağdaş, özgüveni yüksek, ezberden uzak, soran-sorgulayan, doğaya saygılı ülkesine ve dünyaya karşı sorumlu bireyler yetiştirmektedir. 31 yıldır geliştirdiği eğitim- öğretim programlarıyla; bilimsel, sportif, kültürel ve sanatsal etkinlikleriyle nitelikli öğrenciler yetiştirme sorumluluğunu yerine getiren okulumuz 16 yıldır yerel ve ulusal boyutta sürdürdüğü Geleneksel Ahmet Yeşil Resim Yarışmasına 2006-2007 eğitim-öğretim yılında uluslararası boyutu da eklemiştir.

AMAÇ :
1) Türk ve Dünya Çocukları arasında resim dili oluşturmak,
2) Okullar arasında kültürel etkileşime katkıda bulunmak
3) Mersin’i kültürü, sanatı, tarihi ve doğal güzellikleriyle dünyaya tanıtmak
05- 13 yaşları arasındaki tüm dünya çocuklarını bu yarışmaya katılmaya davet ediyoruz. KATILACAK

KATILIM ŞARTLARI
1) Yarışma Uluslararası nitelikte olup. (05-07) – (08-10) – (11-13) yaş grupları arasında 3 kategoride yapılacaktır.
2) Mersin ilindeki öğrenciler 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Mersin Forum AVM’de yapılacak olan 17. Yerel Ahmet Yeşil Resim Yarışmasına katılabilir.
3) Resimler için;
Boyut : 35-50 cm boyutunda resim kağıdı
Konu : Serbest
Teknik : Serbest
Malzeme : Serbest olacaktır.
4) Yarışmacıların resim kağıtlarının arkasına aşağıdaki formu doldurarak yapıştırması gerekmektedir. ( İsimsiz Eserler değerlendirilmeyecektir.)

Yaş Grubu : Doğum Tarihi:
Öğrencinin Adı Soyadı
Okulu ( Adres-İlçe-İl-Ülke ) :
Okul E-mail
Okul Tel
Okul Fax
Ülke Adı

5) Yarışmaya her öğrenci en fazla bir eserle katılabilir.
6) Yarışmaya katılan eserler iade edilmeyecek, eser sahibinin izniyle Okulumuzun çeşitli etkinliklerinde sergilenecektir.
7) Eserlerin başkasına ait, alıntı veya kopya olmaması gerekir. Yarışmaya katılan her öğrencinin velisi bu şartları kabul etmiş sayılır.

YARIŞMA TAKVİMİ:
1) 10 Mayıs 2018 saat 17:00’ye kadar kurumumuza ulaşan eserler değerlendirmeye alınacaktır.
2) Eserlerin değerlendirilmesi 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü yapılacaktır.
3) 15 Mayıs 2018 salı günü yarışmada dereceye giren öğrencilerin isimleri okulumuz sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.
(instagram.com/mersindogakoleji – facebook.com/mersindogakoleji)
4) Yarışmada dereceye giren adaylar ödüllerini ileri bir tarihte yapılacak olan Kültür ve Sanat Gecemizin ödül töreninde alacaklardır. (Tarih sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.)
5) Yurtdışından törene şahsen katılamayacak adayların ödüllerini Türkiye’de bulunan konsolosluk aracılığıyla, Mersin dışından katılan adayların ödüllerini ise şahsen almaları gerekmektedir.
6) Ödül törenine yurtdışından ve yurtiçinden ödül almak için katılacak olan öğrencilerin Mersin’de tam pansiyon konaklama ücretleri Mersin Doğa Koleji tarafından karşılanacak olup, ulaşım bedelleri katılımcıya aittir.( Yurtiçi katılım konaklama 1 gece, yurtdışı konaklama 2 gece)

E-POSTA ADRESİ
mersindogakoleji@gmail.com

TELEFON NO
(324) 473-2421

ETKİNLİK İLETİŞİM BİLGİLERİ
Gökçebelen Mahallesi 33195 Sokak 1/A Yenişehir MERSİN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.