10. Sınıf Lise Öğrencilerine Ücretsiz Fizik Dersi

fizik dersi
ücretsiz fizik dersi

Değerli Gençler ve Velilerimiz,
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Fizik Eğitimi öğrenci ve akademisyenleri topluma hizmet kapsamında öncelikle ODTÜ çalışanlarının çocukları olmak üzere derslerinde ürettikleri materyalleri kullanarak 2015-2016 öğretim yılında toplam 15 lise öğrencisine 10. sınıf fizik dersini bir dönem boyunca haftada iki saat, 2016-2017 öğretim yılında toplam 15 lise öğrencisine 11. sınıf fizik dersini bir yıl boyunca haftada dört saat, 2017-2018 öğretim yılında toplam 40 lise öğrencisine 10. sınıf fizik dersini bir yıl boyunca haftada iki saat, 2018-2019 öğretim yılında toplam 55 lise öğrencisine 11. sınıf fizik dersini bir yıl boyunca haftada dört saat ve 2019-2020 öğretim yılında toplam 30 lise öğrencisine 10. sınıf fizik dersini bir yıl boyunca haftada iki saat olmak üzere ücretsiz olarak vermiştir.

Pandemi dönemindeki aramızdan sonra 2022-2023 öğretim yılı Fizik sahnesi, ilk dersini 15 Ekim 2022 Cumartesi günü olmak üzere her Cumartesi 10:00-12:30 saatleri arası toplam 2,5 saat Eğitim Fakültesi, EF-22 nolu sınıfta 35 öğrenci ile yapmayı planlamaktadır.

Başvuranlar arasından okul heterojenliğini sağlayarak ve bize daha fazla ihtiyacı olanları (Geçen dönemki fizik notu düşük olanları) seçerek yılın sonuna kadar bu öğrenciler ile fizik derslerimizi yürütmekteyiz. Dönem boyunca dersimize düzenli devam etmeyen öğrenciler olursa yerlerine başvurada alamadığımız öğrenciler arasından aynı kriterleri göz önünde bulundurarak yeni öğrenciler dahil etmekteyiz.

Bu dersleri vermemizin hem fakültedeki öğretim elemanları ve öğrencilerimize hem de lisedeki öğrencilerimize çeşitli kazandırdıkları vardır. Derslerimize devam eden ve bitiren lise öğrencileri;

1. Fiziği sever.
2. Fizik dersinde başarılı olabileceğine dönük özgüveni artar.
3. Fizik bilgisinin, güncel hayatı daha kaliteli yaşamak için gerekliliğinin farkına varır.
4. Fizik Dersi Öğretim programı kazanım içeriklerindeki kavram ve ilişkileri anlar.
5. Talim Terbiye Kurulu onayı olmadan liselerde kullanılan kitaplardeki seviye üstü konuların farkına varır.
6. İşlenen konular ile ilgili liselere geçiş sınavları veya üniversitelere geçiş sınavlarında daha önceki yıllarda çıkmış soruları çözer.

Başvurularınızı bekliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

10. Sınıf Fizik Dersi Başvuru Formu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

three + fourteen =