10. Fütürist Senaryo Yarışması

10. Fütürist Senaryo Yarışması Özel Sezin Lisesi Fütürizm Kulübü olarak bu yıl geleneksel senaryo yarışmamızın dokuzuncusunu düzenleyeceğiz. Bizler, geleceği yaşayacaklar kadar tasarlayacaklar da olmak istiyoruz. Konumuzu uzun tartışmalar sonunda “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK” olarak belirledik. Bu sene misafir okullarımızın katılımıyla “Gelecekte sürdürülebilirlik” unsurlarını tartışacağız. Oldukça kapsamlı bu konu üzerinde kalıplaşmış düşüncelerimizi, ön yargılarımızı bir kenara bırakarak uzun uzun konuştuk, konuyu inceledik ve fikirlerimizi oluşturduk. Böylece “Sürdürülebilirlik” kavramın insanlık açısından ne kadar önemli olduğunu anladık. Günlük yaşamımızda küçük ayrıntılardan ülke genelinde yapılan çalışmalara kadar bizi etkileyen ve farkındalığımızı arttıran konumuz bizi çok heyecanlandırdı. Ekonomiden sosyal hayata, sosyal hayattan çevresel etkilere dünyamızı nasıl güzelleştirebileceğimiz başlıklı birçok konu üzerine değişik bakış açıları yakaladık.

Biz bu sene de geçen yılki formatımızı kullanmaya karar verdik ve buluşmalarımızı “iki ayak” üzerinden planladık: İlk buluşmamızda tanışma ve manifesto yazımı yapılacak, ikinci buluşmada ise 10 yıldır değişmeyen senaryo yarışması gerçekleştirilecektir.

Misafir okullarımızın da katılımıyla, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da öğrendiğimiz, öğrenirken eğlendiğimiz buluşmalar gerçekleştireceğimize inanıyoruz.

Özel Sezin Lisesi Fütürizm Kulübü

ETKİNLİĞİ DÜZENLEYEN KURUM
ÖZEL SEZİN LİSESİ- FÜTÜRİZM KULÜBÜ

TÜRÜ VE İÇERİĞİ
· ÇALIŞTAY: Öğrencilerin gruplar halinde verilen konuları tartışarak manifesto oluşturmaları.

· SENARYO YARIŞMASI: Fütürist senaryo oluşturulması ve ürünlerin sergilenmesi.

· FORUM: Etkinliğin içerisinde tüm katılımcılarla beraber “Gelecekte Sanat” konulu bir forum düzenlenmesi.

HEDEF KİTLE
İstanbul İlindeki liselerin öğrencileri

ETKİNLİK TARİHLERİ
10 Mayıs 2018 – Çalıştay ve Manifestoların Oluşturulması
06 Aralık 2018 – 10. Fütürist Senaryo Yarışması ve Forum

İletişim
Ulubatlı Hasan Caddesi No: 18 34782 Çekmeköy / İstanbul
Tlf : 0216 64200 10 / 0216 64200 20

[email protected]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.