1.Uluslararası ve 5.Ulusal Emek ve Toplum Kongresi

Değerli Bilim İnsanları,

Geleneksel olarak düzenlenen Emek ve Toplum Kongresi 01-04 Kasım 2018 tarihlerinde Kartepe/Kocaeli’de gerçekleştirilecektir. Nobel Bilim ve Araştırma Merkezi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen Kongremiz, emek ve toplum alanında yapılan araştırmaların paylaşılması amacıyla, çalışma ekonomisi, ekonomi, işletme, sosyoloji, psikoloji vb. tüm sosyal bilimler alanlarında araştırma yapan akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere açıktır. Kongre konuları geniş kapsamlı olarak ele alınmış, emek ve toplum bilimi alanında çalışan tüm araştırmacıların bu kongrede kendisini ifade edebilmeleri düşünülmüştür.

Bu yıl kongremize uluslararası boyut kazandırılarak,1.Uluslararası ve 5.Ulusal Emek ve Toplum Kongresi olarak düzenlenecek olup, katılımcılara ulusal ve uluslar arası katılım belgesi eş zamanlı olarak verilecektir.

Kongremizde sunulacak bilimsel çalışmalar, yazarlar tarafından istenmesi durumunda gerekli değerlendirmelerden sonra “International Journal of Tourism, Economic and Business Sciences- IJTEBS ve International Journal of Social and Economic Sciences- IJSES” dergilerinde makale olarak yayınlanabilecektir. Kongremizde Türkçe ve İngilizce sunum yapılabilecektir.

Kongre kapsamında konusunda uzman bilim adamları tarafından “bilimsel araştırma, yazma ve sunma” konulu bir seminer sunumu yapılacak ve katılımcılara sertifika verilecektir.

Kongremiz EMEK ve TOPLUM 2018; siz değerli bilim insanlarının katkı, destek ve katılımları ile amacına ulaşabilecektir. Sizleri 01-04 Kasım 2018 tarihlerinde Kartepe/ Kocaeli’de ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Prof. Dr. Sami KARACAN- Kocaeli Üniversitesi / TÜRKİYE

Doç.Dr. Esin KARACAN- Kocaeli Üniversitesi / TÜRKİYE

Kongre Konuları
EMEK VE TOPLUM “SOSYAL POLİTİKADA GÜNCEL KONULAR”

ÇALIŞMA HAKKI

ÇALIŞMA HAYATINDA ESNEKLİK VE GÜVENCE

ÇALIŞMA HAYATINDA KALİTE VE TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ

ÇALIŞMA HUKUKU

ÇALIŞMA İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ

ÇALIŞMA PSİKOLOJİSİ

ÇALIŞMA SOSYOLOJİSİ

ÇOCUK ve ENGELLİ İSTİHDAMI

EMEK DÜNYASI, ÇALIŞMA HAYATI ve YENİ AÇILIMLAR

GELİR DAĞILIMI-YOKSULLUK

GENÇ İŞSİZLİĞİ

GİRİŞİMCİLİK

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ

İSTİHDAM, KAYIT DIŞI İSTİHDAM ve İŞSİZLİK

İŞ ETİĞİ

İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ

KADIN EMEĞİ ve KADIN İSTİHDAMI

SANAL İŞGÜCÜ

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

SOSYAL DIŞLANMA

SOSYAL GÜVENLİK

SOSYAL HİZMETLER

SOSYAL POLİTİKA ve GÖÇMEN/MÜLTECİLER

SOSYAL POLİTİKALAR ve KÜRESELLEŞME

SOSYAL YARDIM

TOPLUMSAL YAPI

YENİLİK YÖNETİMİ

YEŞİL İŞLETMELER

YETENEK YÖNETİMİ

YÖNETİM-ORGANİZASYON

Kongre Web Sitesi :