1. SÜT ŞENLİĞİ YARIŞMASI

Özel Ortaköy Ufuk İlköğretim Okulu

Yarışmaya Beşiktaş ilçesinde bulunan anaokulları ve ilköğretim bünyesindeki anasınıfında eğitim gören 6 yaş grubu öğrencileri katılabilir.

Yarışmaya temsilen her okuldan 1 öğrenci başvurabilecektir.

Katılımcı okul öğrencilerinin öz güven problemi yaşamamaları adına, yarışma günü her okuldan koordinatör bir öğretmeninde bulunması gerekmektedir.

T.C
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
ÖZEL ORTAKÖY UFUK İÖO

 BEŞİKTAŞ İLÇESİ
 ANAOKULLARI ARASI
2011

 1.SÜT ŞENLİĞİ PROJE YARIŞMASI

 ÖZEL ORTAKÖY  UFUK İLKÖĞRETİM OKULU
SÜT ŞENLİĞİ
PROJE YARIŞMASI

KONU:
Madde 1: 21 Mayıs 2011 tarihinde yapılacak olan Beşiktaş ilçesindeki anaokulları ve ilköğretim bünyesinde eğitim gören anasınıflarındaki
 6 yaş grubu öğrencilerinin katılacağı proje yarışması.

AMAÇ:
Madde 2: Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda Beşiktaş  ilçesi okul öncesi eğitim kurumlarında bulunan 6 yaş grubu öğrencilerine sağlıklı ve dengeli beslenebilmek için sütün önemini kavratmak ve  hayal güçlerini kullanarak süt kutularından farklı projeler geliştirmelerini sağlamak.
KAPSAM:
Madde3: Bu şartname Ufuk Okullarının düzenlediği ‘Süt Şenliği Proje Yarışması’ nın kural ve yöntemlerini kapsar.

KATILIM ŞARTLARI
Madde 4:Yarışmaya Beşiktaş ilçesinde bulunan anaokulları ve ilköğretim bünyesindeki   anasınıflarında eğitim gören 6 yaş grubu öğrencileri katılabilecektir.
Madde 5: Yarışmaya temsilen her okuldan 1 öğrenci başvurabilecektir.
Madde 6: Ufuk Okullarının  düzenlediği ‘Süt Şenliği Proje Yarışması’ na girecek her öğrenci bireysel olarak yarışmaya katılacaktır.
Madde 7: Katılımcı okul öğrencilerinin öz güven problemi yaşamamaları adına,  yarışma günü her okuldan koordinatör bir öğretmenin de   bulunması  gerekmektedir.
Madde 8: Katılacak okulların yöneticileri, internet ortamından okulumuzun www.ufuk12.tr web sayfasındaki ‘Süt Şenliği’ linkinde bulunan online başvuru bölümünü doldurarak 20 Mayıs 2011
saat: 14:00’ a kadar yarışmaya katılacak öğrencilerini eklemeleri gerekmektedir. Bu tarih ve saatten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
  YARIŞMANIN ŞEKLİ:
Madde 9:  Yarışma, Özel Ortaköy İlköğretim Okulu spor salonunda 11:00 ‘da başlayıp 12.00 ‘da sona erecektir.
Madde 10: Yarışmaya katılan her öğrenciye boş süt kutuları, farklı kalınlık ve renklerde ipler, boncuk, düğme, mukavva, karton, elişi grapon kağıtları, boya kalemleri,  makas ve yapıştırıcı verilecektir.
Madde 11: Yarışmacılar başlama komutuyla birlikte ‘Süt Sağlıktır ‘ konulu proje yarışmasında hayal güçlerini kullanarak 2 ya da  3 boyutlu bir proje gerçekleştireceklerdir.
SONUÇLARIN DUYURULMASI VE ÖDÜL TÖRENİ:
Madde 12:  21 Mayıs 2011 Cumartesi günü saat 12:00 itibari ile yarışmanın jüri üyeleri projeleri tek tek değerlendirecek ve 12: 30’da sonuçlar açıklanarak ödül töreni okulumuzun bahçesinde gerçekleştirilecektir.
ÖDÜLLER
Madde 13: Yarışmada dereceye giren öğrenci, koordinatör öğretmen ve kurum müdürüne aşağıdaki tabloda belirtildiği şekilde ödül ve hediyeleri verilecektir.  

DERECE YARIŞMACI ÖĞRENCİYE DANIŞMAN
ÖĞRETMENE
OKUL MÜDÜRÜNE
BİRİNCİYE  

300 TL (hediye çeki)
   KATILIM BELGESİ

 

1 ADET ÇEYREK ALTIN
  BAŞARI BELGESİ

 

PLAKET

İKİNCİYE  

200 TL (hediye çeki)                              
   KATILIM BELGESİ

 

1 ADET ÇEYREK ALTIN
  BAŞARI BELGESİ

 

PLAKET

ÜÇÜNCÜYE  

100 TL (hediye çeki)                              
   KATILIM BELGESİ

 

1 ADET ÇEYREK ALTIN
  BAŞARI BELGESİ

 

PLAKET

ÖZEL ORTAKÖY  UFUK İLKÖĞRETİM OKULU
SÜT ŞENLİĞİ PROGRAMI

  • Şenlik  21 Mayıs 2011 tarihinde , 10:00 – 12:30 saatleri arasında Özel Ortaköy Ufuk İlköğretim Okulu bahçesinde yapılacaktır.
  • Süt şenliğine ilköğretim bünyesindeki anasınıfları ve anaokullarındaki 6 yaş grubu öğrencilerinden 10 öğrenci , danışman öğretmenleri ve velileri katılabilir.
  • Şenlik kapsamında eğlenceli yarışmalar , gösteriler , süt ve süt ürünlerinden oluşan ikramlar  ve çeşitli hediyeler olacaktır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:
*www.ufuk12.tr
*Yarışma Koordinatörleri:
     Serkan MUNGAN : …………..
     Betül ERTEKİN :……………………