1. Pera Masal Festivali

Masal Festivali

1. Pera Masal Festivali

Pera Eğitim Kurumları olarak ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere “Kendi Masalını Kendin Anlat” diyerek onların hayal kurma, kurgulama, yazıya dökme ve ifade etme becerilerini geliştirmek ve desteklemek amacıyla 23-26 Mayıs 2018’de “1. Pera Masal Festivali” düzenlemeyi planlamaktayız.

Gençlerimizin hayal gücü gerçek bir hazinedir. İçinde bulunduğumuz dijital çağda teknolojinin yanlış ve gereksiz kullanılması bu hazineye zarar vermektedir. Bu nedenle masallar ve masal anlatıcılığı son derece önem kazanmaya başlamıştır. 28 senedir kültür ve sanat faaliyetlerine odaklanmış bir kurum olarak, yazılan çizilen ve kurgulanan tüm eserlerin ardında bulunan bu incelikli ve derin hayal gücünün öneminin altını çizmek; öğrencilerimizi yüreklendirmek ve onlara ilham vermeyi amaçlıyoruz. Bu Festivalle onların geleceklerine ışık tutacağımıza inanıyoruz.

Festivalde “Büyüklerden Masallar” konseptinde profesyonel masal anlatıcılarının performansları, sunumları, workshopları ve gösterileri olacaktır. “Küçüklerden Masallar” konseptinde ise masal festivaline katılan masal anlatmayı seven, herkese ve her yaşa açık Masal Günlerinde katılımcı olarak masallarını anlatacaklardır.

Önemli Uyarılar!
1 – Başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır.
2 – Masal metni en az 1 A4, en fazla 3 A4 olmalıdır.
3 – Masal anlatımı 5 dk ile 15 dk arasında olmalıdır.
4 – Masal metni ayrıca word dosyası olarak aysim@perasanat.com.tr
5 – adresine başvuru süresi içinde gönderilmelidir.
6 – Katılımcıların performanslarını sergileyecekleri, masal anlatacakları gün ve saat katılımcı listesiyle yayınlanacak.
7 – Sadece postadaki gecikmeler kabul edilecektir.

Başvuru Formu : https://www.bilimsenligi.com/wp-content/uploads/2018/02/1.-Masal-Festivali-Başvuru-Formu.docx