Yeşil Girişimciler Projesi

Avrupa Öğrencileri Forumu uygulamada bir Birleşik Avrupa fikrini ortaya koyarak ve bu doğrultuda çalışmalar yürüterek yaygın bir gençlik platformu olarak Avrupa ülkelerinden gelecek genç gönüllülere seminer, konferans, öğrenci değişimleri, staj vb. pek çok alanda birlikte çalışarak deneyim kazanma fırsatı sağlıyor. AEGEE tarafından düzenlenecek olan Avrupa Girişimcilik Okulu, Yeşil Girişimciler Projesi ile Avrupa’nın gençler arasında sürdürülebilir girişimcilik ruhunu teşvik etmeyi amaçlıyor. Projenin bir parçası olarak siz de deneyim kazanabilirsiniz.

1-8 Ekim 2012 tarihler arasında İspanya Santander’de gerçekleştirilecek eğitimin amacı:
– Sürdürülebilir girişimciliği teşvik etmek.
– Katılımcıların özgüvenlerini artırmak amacıyla onların kendi ülkelerinde yeşil girişimciliği başlatmalarını sağlamak,
– Amacı işsizliği azaltmak olan projeler oluşturmaya teşvik etmek,
– Katılımcılara iş planı ve iş etiği konusunda beceri kazandırmak,
– Yeşil girişimciler olabilmeleri için katılımcıların mesleki becerilerini arttırmak,
– Aktif vatandaşlık ve dayanışma, demokrasi, hoşgörü ve işbirliği gibi AB değerlerini teşvik etmek
– Avrupa 2020 Stratejisi ve Rio +20 sonuçları hakkında farkındalık yaratmaktır.

Ücreti: € 40 (konaklama dahil olmak üzere, günde 3 öğün yemek, atölye malzemeleri, kahve molaları, eğitim sırasında ulaşım)

Geri Ödeme: Partner ülkelerden eğitime katılanlar için geri ödeme oranı %70’tir.

Geri ödeme isteyenlerin 1.10.2012 saat 20.00’dan önce Santander’e varmış olmaları ve 08.10.2012 saat 03.00’dan önce Santander’den ayrılmamaları gerekmektedir. Geri ödemeler eğitimden 10-12 hafta sonra banka havalesi ile yapılacaktır.

Ortak Ülkeler: Macaristan, Yunanistan, İtalya, Polonya, İspanya ve Türkiye

Adayların 22 Ağustos 2012 saat 23:59’a kadar başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Adaylar herhangi bir soru için proje koordinatörü Turgut TOSUN’a [email protected] Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir adresinden ulaşabilirler.

AEGEE (Association des Etats Généraux des Etudiants de l’Europe / Avrupa Öğrencileri Forumu) Avrupa’da gençler arasında işbirliği, iletişim ve entegrasyonu teşvik eden bir öğrenci organizasyonudur. Bir sivil toplum kuruluşu gibi politik olarak bağımsız, laik ve kar amacı gütmeyen AEGEE tüm fakülte ve disiplinlerden gelen öğrencilere ve gençlere açıktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.