YE! Boostcamp Türkiye Hızlandırma Programı Başvuruları Devam Ediyor

YE! Boostcamp Türkiye Hızlandırma Programı Başvuruları Devam Ediyor

Başvuru için son gün 20 Kasım 2016

Impact Hub İstanbul etki odaklı girişimcileri Ye! Boostcamp 2016’ya çağırıyor.

Ye! Boostcamp Türkiye; Impact Hub İstanbul ve Ye! Community tarafından, The Development Facility of the European Fund for Southeast Europe sponsorluğunda etki odaklı çalışan, fikir ve başlangıç aşamasındaki girişimcileri desteklemek ve fikirlerini çalışan bir iş planına dönüştürmek amacıyla gerçekleştiriliyor.

Ye!Boostcamp’in iki buçuk gün sürecek yoğun hızlandırma programı; fikir ve başlangıç aşamasında girişimciler için uzmanlar tarafından verilecek iş modellemesi, finansal modelleme ve fikir sunma becerisi  atölye ve eğitimlerinden oluşuyor.

YE!Boostcamp programının sonunda ise programın hedefleri doğrultusunda hazırlanmış bir “panel sunum etkinliği” gerçekleştirilecek. Girişimcilerin, profesyoneller önünde fikirlerini sundukları, proje ve sunumları hakkında geri bildirim aldıkları etkinliğin jürisinde sosyal girişimcilik, bankacılık ve medya gibi sektörleden üst düzey profesyoneller oturacak.

The Development Facility of the European Fund for Southeast Europe sponsorluğunda gerçekleşen Ye!Boostcamp’te fikir sunumu etkinliğinin kazananı, sadece çok özel genç girişimcilere verilen ulusal (Türkiye) Ye! ödülü 2016’nın da sahibi olacak.

Siz de etki odaklı girişimcilerden oluşan bu seçkin değişim öncüsü grubun bir parçası olabilir, iş fikrinize uluslararsı bir başarı kazandırabilirsiniz!

Ye! Boostcamp 2016’ya Katılmak için ne gerekiyor?

Impact Hub İstanbul, Ye!Boostcamp Hızlandırma Programı başvurularını incelerken verilere dayalı bir gelir modeli olan, sosyal etki odaklı, toplumsal veya son kullanıcı nezdinde bir problemi çözen veya çözmeyi hedefleyen, 30 yaşını doldurmamış bireylerden oluşan tutkulu ekipleri programa başvurmaya çağırıyor. Ye! Boostcamp 2016 katılımı ücretsizdir.

Başvurular için ☞ www.yecommunity.com

Ye! Boostcamp 2016 Program Takvimi

Cuma

 • Program Atmosferinin Kararlaştırılması

 • Sosyal İş Modellerine Giriş

 • Sosyal İşletmeciliğe Giriş

 • Yalın Kanvas

Cumartesi

 • Isınma / Enerji Toplama

 • Boş Tuval Atölyesi

 • Stratejik Planlama

 • Finansal Analiz Nasıl Yapılır?

 • Fikir Sunumu Nasıl Yapılır?

 • Bağımsız Çalışma

Pazar

 • Isınma / Enerji Toplama

 • Mentorluk Seansları

 • ETKİNLİK: Panel Önünde Sunum

 • Kutlama!

Ye! Community Hakkında

Gençler tarafından yönetilen, genç girişimcilerin birbirleri ve seçilmiş mentorlar ile tanıştıkları,  kaynak ve bilgi sağlayıcıbir topluluktur. Ye!Community üyeleri 121 ülkeden gelmektedir. Ye! Community hakkında daha fazla bilgi için linki inceleyebilirisniz: http://yecommunity.com/en/

The Development Facility Committee of the European Fund for Southeast Europe (EFSE DF) Hakkında

Development Facility Committee, 2006 yılında Avrupa Fonu’nun finansal gelişimini desteklemek için kurulmuştur. EFSE DF, hedef ülkelerde fonların gelişim ve finansal girişimlerini daha yetkin kılmak amacıyla, hedefe yönelik ve yenilikçi teknik destek sağlamaktadır. Sunulan hizmetler; kapasite yaratma, ilgili eğitimler, finansal sektörde destek ve uygulamalı araştırmaları kapsamaktadır. Aynı zamanda fon, ortak kuruluşlarının yapılarını ve işlemlerini güçlendirmeyi amaçlar. Kuruluş, Luxemburg yasası altında ve itimada dayalı olarak fondan bağımsız olarak işler.  Development Facility Committee; KfW Gelişim Bankası, Austria OeEB Gelişim Bankası, Hollanda FMO Gelişim Bankası ve İsviçre Gelişim ve İşbirliği Ajansı’ndan oluşmaktadır. Görevi, proje tekliflerini değerlendirmek, onaylamak ve kuruluşlara stratejik danışmanlık sağlamaktır.

Impact Hub Istanbul Hakkında

Impact Hub Istanbul; 2005 yılında Londra’da kurulmuş, bugün 5 kıtada, 70’den fazla şehirde, 12,000’in üzerinde üyesiyle dünyanın sosyal etki odaklı çalışan lider girişimcilerini bir araya getiren, toplumsal fayda odaklı yaratıcı projelerin üretildiği global bir ağın Türkiye ayağıdır.  Dünya çapında tanınan, çeşitli toplumsal konular hakkında farkındalık yaratma ve yaratılan farkındalığı somut çözüme dönüştürme amaçlı kurulan Change.org, Impact Hub San Francisco’da geliştirilmiş bir sosyal girişimdir. Impact Hub Istanbul’da da her bir Impact Hub’da olduğu gibi ortak çalışma, toplantı ve etkinlik alanlarının yanı sıra hızlandırma programları, yaratıcı etkinlikler ve  içerik üretilmektedir. Ayrıntılı bilgi için http://www.impacthubist.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Impact Hub Istanbul Adres:

Yeşilce Mahallesi, Emirşah (Ergün) Sok. No:21 Kağıthane, İstanbul