XIV. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması

Eyüboğlu Eğitim Kurumları XIV. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması, 18 Mayıs 2013

Sayın Fen Bilimleri Bölüm Başkanı,

Eyüboğlu Eğitim Kurumları; eğitimin kalitesini yükseltmek; ilgi alanları geniş, fark ederek öğrenen, keşfeden, sorgulayabilen ve sürekli öğrenmeye istekli; karşılaşılan her türlü sorunun bilimsel yöntemlerle çözülebileceğini fark eden, grup çalışmalarına yatkın öğrenciler yetiştirmek; öğrencilerin Fen derslerine olan ilgilerini arttırmak ve proje çalışmalarına gereken önemi vermek amacıyla 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü; İstanbul ili genelinde ilkokul seviyesinde (4. sınıf) ve ortaokul seviyesinde (5., 6., 7. ve 8. sınıflar) öğrencilerinin katılımıyla XIV. Bilim Şenliği ve Proje Yarışması’nı gerçekleştirecektir.

Bilim Şenliği bütün öğrencilerin sahip oldukları bilgileri ve yaptıkları uygulamaları günlük yaşamlarına yansıttıkları, edindikleri bilgi ve bulguları başkalarıyla paylaşabildikleri ve ürettiklerini sergilediği heyecan verici bir ortam yaratır, araştırmaya yönlendirir, özgüvenlerini geliştirir ve bilime ilgi duymalarını sağlar; öğretmenlerin ise meslektaşları ile fikir alış-verişinde bulunabilmelerine yardımcı olur. Öğrencilerimizin Bilim Şenliği’ne katılmaları Fen alanında ürettikleri projelerini, deneysel ya da gözlemsel sergilemeleri ve sunmaları yoluyla olacaktır.

Bu yıl da Eyüboğlu Eğitim Kurumları’ndan katılacak projeler ayrı bir kategoride değerlendirilecek, konuk okullar kendi aralarında yarışacaklardır.

Yarışmamıza her okul her seviyeden en fazla iki proje ile katılabilecektir. Her proje en fazla iki öğrenci ile sunulacaktır. Sunum için her projeye 5 dakika süre verilecektir. Katılan projelerin model ya da derleme olması durumunda öğrencilerin bu projelerde kendi yaratıcılıklarını kullanmaları ve daha önce yapılan modellerin taklidi niteliğinde olmamaları gerekmektedir.

Bilimsel ve bilim adına keyifli etkinliklerle dolu şenliğimize katılmayı arzu ettiğiniz takdirde başvuru formunu en geç 16 Nisan 2013 tarihine kadar doldurmanızı rica ederiz. Her proje için ayrı katılım formu doldurulması gerekmektedir. Değerlendirmenin sağlıklı olması için daha çok ve değişik okullardan jüri üyesi katılımına gereksinim vardır. Katılacak öğretmenlerin bu konuda bizlere yardımcı olmalarını ve jüri üyeliğine başvuruda bulunmalarını rica ederiz. Proje değerlendirme kriterleri ekte belirtilmiştir.

Öğle yemeği için okul yemekhanesi öğrenci ve öğretmenlerin hizmetinde olacaktır. Yemekhanenin sağlıklı hizmet sunabilmesi için katılacak öğretmen ve öğrencilerin sayısının bilinmesi önemlidir.

Bu güzel günde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Not : Bilim Şenliği ve Proje Yarışmamızın başlama saati 08:30’dur.
E-Mail : ahmet.ozturk@eyuboglu.k12.tr
Tel : 0216 522 12 43 Fax : 0216 522 12 13

İlginize teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

Hüseyin Atlan
Eyüboğlu Eğitim Kurumları
Sosyal Etkinliklerden Sorumlu
Genel Müdür Yardımcısı