Üniversite Öğrencileri Arası Sıfır Atık Yarışması

Ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına destek olmak için kullandığı atık kâğıtları geri dönüştürülmek üzere Sıfır Atık Birimlerimize teslim eden 1 öğrencimize tablet hediye ediyoruz.

Yarışma Başlangıç Tarihi: 13 Aralık 2021

Yarışma Bitiş Tarihi: 1 Şubat 2022

Sonucun Açıklanması: 7 Şubat 2022

Damat İbrahim Paşa Kampüsündeki birimler okuyan Öğrencilerimiz atık kâğıtlarını Hoca Ahmed Yesevi Kütüphanemizin sıfır atık birim sorumlusuna teslim edecektir.

Merkez kampüsümüz dışındaki yerleşkelerde okuyan öğrencilerimiz ise kendi akademik birimlerinin sıfır atık sorumlusuna atık kâğıtları teslim edecektir.

Öğrenciler, atık kâğıtlarını teslim ederken öğrenci numaralarını, isim ve soy isimlerini ilgili kişiye söyleyeceklerdir. Atık kâğıtlar tartıldıktan sonra, kg cinsinden tartım ağırlıkları ile her öğrenci için not edilecektir.

Birimler atık kâğıtları Yarışma bitene kadar saklamak zorunda değildir. Alınan atık kâğıtlar, yetkili atık geri dönüşüm firmasına haftalık olarak –rutin olarak– teslim edilecektir.

Yarışma bitiş tarihinde birimler öğrencilerimizin numaralarını, isim ve soy isimlerini teslim ettikleri atık kâğıt miktarları ile birlikte Sıfır Atık Yönetimi Koordinatörlüğüne (excel dosyası olarak) teslim edeceklerdir. En çok atık kâğıt getiren öğrencimiz, Sıfır Atık Yönetimi Koordinatörlüğü web sitesinde (https://sifiratik.nevsehir.edu.tr/) 7 Şubat 2022 tarihinde ilan edilecektir.

Yarışma sonucunda eşitlik çıkması halinde, yaşça küçük olana öncelik verilecektir.

Yarışma, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencilerine açıktır.

YORUM YOK

Exit mobile version