Üniversite Öğrencileri Arası 8. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması

Tasarım Yarışması

ATHİB 8. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması, Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (ATHİB) tarafından dokuma kumaş alanında düzenlenen yaratıcı ve yenilikçi tasarımlarıyla genç tasarımcıların desteklendiği bir yarışmadır.

ATHİB 8. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’na, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Üniversitelerin Güzel Sanatlar, Sanat ve Tasarım, Mühendislik Fakültelerinin; Tekstil Tasarımı, Tekstil ve Moda Tasarımı, Tekstil Mühendisliği bölümlerinde; Lisans, Yüksek Lisans veya Doktora düzeylerinde öğrenci olanlar ve bu bölümlerden yeni mezunlar (son 1 yıl içerisinde belirtilen bölümlerin birinden mezun olanlar) katılabilir.

Yarışmaya Katılanların;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması,
Türk moda çevresinde tanınan bir isim veya marka olmayıp, adına kayıtlı ticari firması, markası olmaması ve ticari sponsoru bulunmaması gerekmektedir.
Jüri üyelerinin bir yakını veya çalıştığı kurum, firma veya çalıştığı firmadan biri olmaması veya ortaklık içinde olduğu bir kişi olmaması (akademik jüri üyeleri için bu husus aranmamaktadır) gerekmektedir.
Jüri çalışmalarının hiçbir aşamasına katılmamış bulunması gerekmektedir.
Yarışmayı açan kuruluşta çalışıyor veya yarışmayı açan kuruluşta çalışan birinin birinci dereceden akrabası olmaması gerekmektedir.
Yarışma şartnamesinde belirtilen tüm koşullara uyuyor olması şarttır. Bu şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmez.

Başvuru dosyalarının son teslim tarihi: 10 Haziran 2019 (Saat 17.30’a kadar)

ÖDÜLLER NELERDİR ?

Para Ödülleri

Birincilik ödülü:25.000 TL
İkincilik ödülü:20.000 TL
Üçüncülük ödülü:15.000 TL
Yabancı Dil Eğitim Bursu Ödülü

Öncelikle 1. olan finaliste, 2008/2 Sayılı “Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen yurt dışı eğitim bursu hakkını değerlendirebilmesi amacına yönelik olarak, süresi ve içeriği ATHİB Yönetim Kurulu Kararı ile belirlenecek olan “Yabancı Dil Eğitim Bursu” verilecektir.

Yurt Dışı Eğitim Ödülü

ATHİB 8. Dokuma Kumaş Tasarım Yarışması’nda 1.2.3. olarak dereceye giren yarışmacılardan 2008/2 Sayılı “Tasarım Desteği Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından yapılacak olan değerlendirme sonrasında 1 kişiye, Bakanlık tarafından uygun görülmesi halinde 2 (iki) yıl süre ile Yurtdışında Eğitim imkânı verilecektir.

Bahse konu tebliğe http://www.ticaret.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Yurt Dışı Fuar Ziyareti

10 finaliste, ATHİB tarafından, Uluslararası Premiere Vision- Paris Tekstil Fuarı’na katılma imkanı verilecektir. Bu ödül, finalistlerin vize, ulaşım, konaklama (oda-kahvaltı), iaşe ve fuar giriş bileti bedellerini kapsamaktadır. Finalistlerin vize alamama durumunda, fuar ziyaretine katılamayacak olması halinde, ATHİB sorumluluk kabul etmeyecektir.

Masaüstü Numune Dokuma Tezgahı

Finale kalan 10 finalistin tamamına masaüstü numune dokuma tezgâhı hediye edilecektir.

Öğretim Üyesi Yurt Dışı Fuar Ziyareti

10 finalistin eğitim gördüğü üniversitenin ilgili bölümünden bir öğretim üyesi davet edilerek, Uluslararası Premiere Vision-Paris Tekstil Fuarı’na katılma imkanı verilecektir. Bu ödül ulaşım, konaklama (oda-kahvaltı), iaşe ve fuar giriş ücret bedellerini kapsamaktadır.

Detaylar için: http://www.dokumayarismasi.org

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here