Uluslararası IV. Çocuk Gelişimi Kongresi

Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişiminin Değerli Dostları,

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü olarak bu yıl geleneksel kongremizi Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü Mezunları Derneği ile birlikte uluslararası zeminde düzenlemekten mutluluk duymaktayız. 50 Yılda Çocuk Gelişiminin İz Bırakan Yolculuğu temalı Uluslararası IV. Çocuk Gelişimi Kongresi’ne sizleri davet etmek bizler için onur kaynağıdır.

Türkiye’de ilk Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü olarak 1968 yılında kurulan bölümümüz geçen yarım asırlık süreçte binlerce meslek elemanı yetiştirmiş, çocuk gelişimi alanında ilk çalışmaları ve araştırmaları yapmış, ilk bilimsel kongreleri düzenlemiş, bu alandaki duayen hocalara ev sahipliği yapmış, yeni meslek gruplarının doğmasına rehberlik etmiş ve ülke politikalarına yön vermiştir.

Bilimsel çalışmalarında her zaman çocuğun ve ailenin yüksek yararını gözetmeyi ilke edinen ve toplumun yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Çocuk Gelişimi Bölümümüz geçtiğimiz 50 yılda Dünya’da ve Türkiye’de sağlık, gelişim ve eğitim alanında güncel gelişmeleri izlemiş ve bilim alanına öncülük yapmıştır. Önümüzdeki yıllarda da bu alana öncülük yapma misyonunu sürdürmeyi amaçlamaktadır. Bu bağlamda sizin değerli katılımınızla Çocuk Gelişimi bilim alanının Türkiye’deki 50 yıllık yolcuğunda gerçekleşen gelişmeleri paylaşmak, önümüzdeki yıllara yön verecek olan çalışmaları planlamak ve vizyonu oluşturmak istiyoruz.

Bu amaçla; çocukla yolu kesişen ve çocukla ilgili çalışmalara gönül veren yurtiçi ve yurtdışından tüm araştırmacıları, kamu ve özel sektör temsilcilerini bugüne kadar yaptığı değerli çalışmalarını paylaşmaya davet ediyoruz. “50 Yılda Çocuk Gelişiminin İz Bırakan Yolculuğu”na şahitlik ederek hep beraber yaratacağımız sinerjiyle çocuk gelişiminin gelecek 50 yıllarını birlikte planlamak üzere sizleri 22-24 Ekim 2018 tarihlerinde yapılacak olan Uluslararası IV. Çocuk Gelişimi Kongremize bekliyoruz.

Bil. Uzm. Hayal UĞURLU Prof. Dr. İsmihan ARTAN
Kongre Başkanı Kongre Başkanı

Ana Konular
GELİŞİM ALANLARI
BEYİN GELİŞİMİ VE ZİHİNSEL GELİŞİM İLİŞKİSİ
BEYİN GELİŞİMİ VE DİĞER GELİŞİM ALANLARIYLA İLİŞKİSİ
CİNSEL GELİŞİM VE EĞİTİM
ÇOCUKLARDA DAVRANIŞ SORUNLARI
ÇOCUK GELİŞİMİNDE KURAMLAR
ÇOCUK GELİŞİMİNDE ARAŞTIRMA YÖNTEMLERİ
ÇOCUK GELİŞİMİNDE GÜNCEL YÖNTEM VE YAKLAŞIMLAR
ERKEN MÜDAHALEDE ÇOCUK GELİŞİMCİ
ÇOCUK GELİŞİMİNİ DEĞERLENDİRME ARAÇLARI
GELİŞİMSEL DEĞERLENDİRME, TANILAMA VE DESTEKLEME
GELİŞİM DESTEKLEYİCİ UYGULAMALAR
ÇOCUK VE AİLE
ÇOCUK ODAKLI AİLE DANIŞMANLIĞI
ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR
GELİŞİMİ RİSK ALTINDAKİ ÇOCUKLAR
SAĞLIK KURULUŞLARINDA ÇOCUKLAR VE AİLELERİ
FARKLI KÜLTÜRLERDE ÇOCUK
ÇOCUK YAŞAM ALANLARI VE RİSKLER
ÇOCUK, TEKNOLOJİ VE MEDYA
ÇOCUKLA ÇALIŞAN PROFESYONELLER ARASI İŞBİRLİĞİ
ÇOCUK GELİŞİMCİNİN TOPLUMDAKİ ROLÜ
FARKLI ÜLKELERDE ÇOCUK GELİŞİMİ ODAKLI UYGULAMALAR
ÇOCUK VE GÜVENLİK

http://www.cocukgelisimi2018.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin