Türkiye’nin 100. Yılında Eğitim (Web Sempozyumu)

Tarih: 04 Eylül 2014

Farkın ve farkının farkında öğretmenleri web sempozyumuna davet ediyoruz.
ogrenmen.com Türkiye’nin 100. yılında eğitimi konuşacak. Türkiye’de ve belki de Dünya’dabir ilki gerçekleştirecek olan ogrenmen.com ilk defa bir web sempozyumuna ön ayaklık yapacak. Öğretmen adayları, öğretmenler, veliler ve akademisyenler bu etkinliğe katılabilirler.

Web Sempozyumuna başvuru için tıklayın.

Sempozyumun amacı, Türkiye’nin 100. yılında eğitimin gidişatının eğitimciler ve eğitim ile ilgili kişiler gözünden incelenmesidir. ogrenmen.com Türkiye’nin 100. yılına giderken eğitimdeki gelişmelere ışık tutmayı ve gerçekleştireceği web sempozyumu ile destek olmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda aşağıdaki koşullara uyan bütün eğitimcileri ve eğitim ile ilgili kişileri web sempozyumuna davet ediyoruz.
Örnek Paylaşım Konuları;

100. yılda dünya gücü olmak için eğitim 100. yılda üniversiteler 100. yılda okullar 100. yılda öğrenci 100. yılda eğitim öğretim metodları 100. yılda sınıflar 100. yılda Türkiye kültürü ve kültür aktarımı 100. yılda çocuk hakları ve okullar 100. yılda Türkiye’de eğitim teknolojileri 100. yılda eğitimciler 100. yılda sanat eğitimi 100. yılda öğretmen eğitimi Geçmişten günümüze bakarak 100. yılda eğitim öğretim faaliyetleri 100. yılda özel eğitim 100. yılda örnek eğitim sistemi Türkiye 100. yılda ahlak ve değerler 100. yılda öğretim programları 100. yılda ailenin okula karşı durumu Diğer…
Çerçeve;

Web Sempozyumu eğitim ile ilgili herkese açıktır. Web Sempozyumu internet üzerinden yapılacak olup yer ve mekan bağımsız olarak icra edilecektir. Web Sempozyumunda sunum, video veya beyaz tahta gibi uygulamalar paylaşılabilir. Paylaşımlarınızı ve görüşlerinizi yukarıdaki başlıklar etrafında oluşturabilirsiniz. Paylaşımlarınızın gerçekçi ve öngörülebilir olması etkisini artıracaktır. Sunumlarınızın kolay ve anlaşılır olması önemlidir. Daha sonra sunumlarınız izleyicilerle paylaşılacaktır. Paylaşımınızı 15 dakika ile sınırlı tutmaya özen gösteriniz.
Kimler Başvurabilir;

Okul öncesi öğretmenleri İlkokul öğretmenleri Ortaokul öğretmenleri Lise öğretmenleri Üniversitelerin Eğitim Fakültesinde çalışan öğretim görevlileri Veliler Öğretmen adayları Yüksek lisans, doktora öğrencileri
Nasıl Başvurabilirim;

Kendinize ait öz geçmişinizi hazırlayınız. (Web Sempozyumu kitabında yer alacak) Bildiri özetinizi hazıralyınız. (Web Sempozyumu kitabında yer alacak) www.ogrenmen.com/basvuru adresinden başvuruda bulununuz. Onay maili aldığınız takdirde işleminiz gerçekleşmiş demektir. Bildiri tam metninizi hazırlayınız. Varsa sunumunuzu hazırlayınız. Bildiri tam metnini ve varsa sunumunuzu istenildiği zaman diliminde gönderiniz.
Web Sempozyumunun Gerçekleşmesi;

Web sempozyumu internet üzerinden yapılacak ve kullanıcılar internet üzerinden web sempozyumunu izleyebileceklerdir. Web sempozyumu esnasında geçmişi izleme seçenekleri bulunmaktadır. Web sempozyumuna katılmak için internet bağlantınızın, web kameranızın, mikrofonunuzun olması yeterlidir. Başvurudan sonra size verilecek bir gün ve saatte bağlantınız ve gerekli ekipmanlar kontrol edilecektir. Web sempozyumu saatinde bağlantı kurularak iletişim sağlanacaktır. Sıranız geldiğinde sunumunuzu yapmak için sizin görüntünüz açılacak ve sunumunuz izleyicilerle canlı olarak paylaşılacaktır.
Önemli Tarihler;

Web sempozyumu bildiri gönderme son tarihi: 15 Ağustos 2014 Kabul edilen bildirilerin ilan edilmesi: 22 Ağustos 2014 Bildiri tam metinlerinin ve sunumların teslimi: 01 Eylül 2014 Bağlantı ayarlarının kontrol edilmesi: 03 Eylül 2014 Sempozyum tarihi: 04 Eylül 2014

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin