TÜBİTAK 4007 Bilim Akdeniz’ de Şenleniyor

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Destek Programı altında 121B100 Proje nolu “Bilim Akdeniz’ de Şenleniyor” programı proje ortakları; T.C. Akdeniz Kaymakamlığı, Akdeniz Belediyesi, T.C. Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, M.T.S.O , Tübitak’ dır.

Akdeniz Bilim Şenliği 26-27-28 Eylül 2021 tarihlerinde Mersin Millet Bahçesi 2. Kısım (Eski Lunapark Alanı) da yürütülecektir.

Proje Yürütücüsü; Halil Günay | Proje ekibi; Olga KILINÇ, Melek KAYA, Özcan ZORLU, Sema ÖZKAN

Katılımcıların 21. yüzyıl becerilerini geliştirerek; yaratıcı ve eleştirel düşünen, problem çözme, iletişim, işbirliği, medya, bilgi ve teknoloji okuryazarı, liderlik ve sosyal beceriler alanında kendini geliştirmiş bireyler olmasını sağlaması beklenmektedir.

Proje Amaçlarımız
Bilginin beceriye dönüştürüldüğü hayatın her alanını etkileyen bilimsel çalışmalardaki yenilikçi eğitim yaklaşımıyla planlanan projemizde, küresel sorunların çözümü için bilim kültürünü toplumun her kesimine yaygınlaştırmak düşüncesiyle günlük yaşamdaki 21. yüzyıl becerilerini göze alarak, Doğa Bilimleri, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Bilim-Teknoloji ve Mühendislik alanlarında yapılacak gösteriler, sergiler, bilimsel şovlar, atölye/laboratuvar çalışmaları, bilim ve zeka oyunları, bilim proje sergisi ve sanatsal etkinlikler sayesinde bilimsel bilgiyi eğlenceli ve anlaşılır şekilde kavuşturarak katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması ve merak duygularının, araştırma, sorgulama, keşfetme, problem çözme ve öğrenme isteklerinin tetiklenmesini sağlamak amaçlanmaktadır.