TEDxIstanbul ”Umut/Hope”

TEDx Istanbul “Umut/Hope”

1 Nisan’da düzenlenen “Dream/Hayal Et” temalı etkinliğiyle binlerce izleyiciyi ağırlayan TEDxIstanbul, sonbaharda yine teknoloji, bilim, sanat, iş dünyasından, gazetecilerden, yazarlardan ve fikir önderlerinden oluşan konuşmacılarıyla TED tutkunlarının karşısında olacak.

11 Kasım’da gerçekleşecek TEDxIstanbul “Umut/Hope” etkinliğine katılan binlerce kişi, bu atmosferi yerinde yaşayıp milyonlarca izlenen konuşmaları canlı olarak izleme şansı yakalayacak. Ayrıca katılımcılarla network kurma ve konuşmacılarla birebir sohbet etme imkanı da bulacaklar.

Sanatçılar, bilim insanları ve düşünürlerle toplumumuzda görmeyi istediğimiz geleceği ve paylaşmaya değer fikirleri oluşturmaya hazırsanız 11 Kasım’da büyük buluşmaya hazırlanın.

2017’nin ikinci TEDxIstanbul etkinliği büyük bir hazırlık ve heyecanla yaklaşıyor.

“2015 yılından beri Türkiye’nin en büyük katılımlı TEDx organizasyonu olmamıza vesile olan, videolarımızın milyondan fazla izlenmesini sağlayan tüm katılımcılarımıza, gönüllülerimize, konuşmacılarımıza ve destekçilerimize sonsuz teşekkür ederiz.”

İddialı konuşmacılar “Umut / Hope” teması etrafında sizi 11 Kasım’da tekrar bir araya gelmeye çağırıyor! Konuşmacılarla birebir sohbet etme imkanı bulacağınız konferans 2 seanstan oluşacak ve birbirinden iddialı konuşmacılarıyla yine zihinleri açıp, ilham verecek.

Dünya çapında şimdiye kadar 4 milyarın üzerinde izlenme rakamına ulaşan TED konferanslarının lisansıyla İstanbul’da gerçekleşen TEDxIstanbul, bu sene Zorlu PSM’de konuklarını ağırlayacak. TEDxIstanbul’da bugüne kadar Emin Çapa, Türkan Şoray, Ece Temelkuran, Selçuk Şirin, Ahmet Naç, Karsu, Sevil Atasoy, Tim Leberecht, Mehmet Aksel, Saffet Emre Tonguç, Kaan Kayabalı, Nil Karaibrahimgil, Talat Kırış, Sertab Erener, Harun Tekin, Nevşin Mengü, Markus Lehto ve Dave Troy gibi isimler konuşmacı olarak yer aldı.

Umut Etmek Neden Bu Kadar Önemli

“Bir umut yaşatan insanı…” Bulutsuzluk Özlemi

Yaşama sebebi umutlarımız. Sabah umutla yataktan kalkabilmek değil mi bizi mutlu kılan? Hayal sahibi her insan, aslında bir umut sahibi. Bir gün hayalimizin gerçekleşmesi umudunu taşırız hep içimizde. Umutlarımız, hayallerimizin gerçekleşmesi için bizi bir adım atmaya iten kuvvettir. Çünkü ‘’Vazgeç!’’ dendiğinde; umut, ‘’Bir kez daha dene. Biliyorum olacak.’’ der her zaman.

Joseph Addison’un dediği gibi ‘’Hayatta bize üç şey mutluluk verir; yapacak bir şey, sevecek birisi ve umut edecek bir şey. ‘’ Mutlu olmak için başlı başına bir sebep umut.

Ola ki yaşama dair umudumuz sönerse kendi boşluğumuza düşeriz. Boşluktan kaçış ise yeni umutlar ile mümkündür. Goethe ‘’Başka bir hayat için umut beslemeyen, sırf bu yüzden ölmüştür.’’ sözüyle umutsuzluğu ölüm ile bir tutmuştur. Yarının bugünden iyi olacağına dair umutlarımız mutlu eder bizi.

Dünden öğren, bugünü yaşa, yarın için umut et.

Gelecek için mutluluk verici umutlarımızın olması dileğiyle.⁠⁠⁠⁠

– Etkinlik sonrası TED tarafından hazırlanan etkinlik değerlendirme formunun katılımcılara gönderilebilmesi ve değerlendirmelerinin alınabilmesi için mail adresiniz gereklidir. Bu sebeple katılımcıların mail adreslerini vermesi zorunludur.
– Program ve konuşmacı listesinin son hali çok yakında açıklanacaktır.
– Etkinlikte katılımcılara katılım sertifikası verilecektir.
– Sertifika talebi için katılımcıların formu doldurmaları gerekmektedir.
– Etkinlikte konuşmalar Türkçe olacağı için simultane tercüme olmayacaktır.
– İndirimli biletler öğretmen, öğrenci ve akademisyenleri kapsamaktadır. Kapıda kimlik ibraz edilmesi zorunludur.
– TEDxIstanbul’un etkinliğin içeriğinde değişiklik yapma ya da etkinliğin tarihini değiştirme ya da etkinliği tamamen iptal etme hakkı saklıdır.
– Etkinliğe katılan kişilerin fotoğraf ve video çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanım hakkı etkinlik organizasyonuna ait olup katılımcı, etkinliğe katılarak bu hakkın kullanılmasını kabul etmektedir.
– Program ve Konuşmacı listesi nihai değildir, değişiklik gösterebilir.

TED Nedir?
“Technology”, “Entertainment” ve “Design” sözcüklerinin baş harflerinden oluşan TED, “Paylaşmaya Değer Fikirler” sloganıyla yola çıkan ve kar amacı gütmeyen bir küresel konferanslar serisidir. 1984 yılından günümüze uzanan konferanslar serisinin asıl amacı, farklı alanlardaki ileri derecede bilgi sahibi kişilerin konuşmalarıyla bilgi alışverişine zemin oluşturmaktır.

http://www.biletix.com/etkinlik/UA102/TURKIYE/tr