TAMSAT Gökyüzü Gözlem ve Doğa Kampı

TAMSAT Gökyüzü Gözlem ve Doğa Kampı

Doğayla iç içe bir ortamda hem eğlenip, hem öğrenmek ister misiniz?
 
TAMSAT Amatör Uydu Teknolojileri Derneği tarafından sizler için hazırlanan bu etkinlikte;
 
Gündüz: radyo gözlem, amatör telsizcilik ve model uçak konularında bilgi sahibi olma ve uygulama fırsatı bulacak, gece ise; gökyüzünün derinliklerinde kaybolarak takım yıldızları öğrenip teleskop ile gözlem yapabileceksiniz.
 
Etkinlik 18-28 Haziran 2012 tarihleri arasında Model Uçak Atölye Çalışmaları ’nı kapsamaktadır. Bu süre boyunca tecrübeli model uçak eğitmenimiz Noyan Kaygısız ile birlikte Ankara Üniversitesi’nde bizler için sağlanan atölyede “ATA” ve “FLAMİNGO” tipi model uçakların yapımını öğrenecek ve 1 Temmuz 2012 tarihinde olacak olan etkinliğimizin son gününde kendi yaptığınız model uçaklarınızı uçurabilmenin coşkusunu yaşayacaksınız.
 
29 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında ise kamp etkinliğimiz olacak olup, Ankara’nın Çamkoru mevkiinde Tabiat Parkı’nda doğa ile iç içe bir ortamda gündüzleri; Milli Park gezisi, model uçak atölyelerinin devam çalışmaları, radyo gözlem bilgilendirme sunumları ve uygulamaları, kurucu üyemiz olan Prof.Dr.Ethem Derman’ın uzay bilimleri semineri, ayrıca da uluslararası amatör radyo istasyonlarıyla iletişim kurma fırsatı sağlayabileceğimiz ve A sınıfı bir radyo amatörünün liderliğinde amatör telsizciliği öğreneceğimiz uygulama çalışmamız olacaktır.
 
Kamp etkinliğimizin devam ettiği 2 gece boyunca, çıplak gözle gözlem yaparak takımyıldızları öğrenmenin yanısıra teleskop ile gözlem fırsatı bulabileceğiniz etkinliklerimiz olacaktır.
 
Ankara genelinde pek çok amatör gökbilimcinin katılım göstermesini umduğumuz bu etkinlikte sizleri de aramızda görmek isteriz.
 
Ücretlendirme:
 
– Kamp alanında, 2 gece konaklama + toplamda 6 öğün yemek + Milli Park giriş ücreti dahil ödenecek ücret 80 TL olup, ihtiyaç duymanız halinde ücrete dahil çadır-uyku tulumu-mat desteğimiz bulunmaktadır.
 
– Tesiste konaklamak isteyen misafirlerimiz için ise (2 gece konaklama ücreti) 150 TL olacaktır.