Ana Sayfaİlk Orta Okul Öğrenci YarışmalarıSTEAM CUP Akhisar Robotik Yarışması

STEAM CUP Akhisar Robotik Yarışması

Bilim kültürünün ve iletişiminin toplumun daha geniş kesimlerine yaygınlaştırılmasını, katılımcılara bilimsel bilginin ulaştırılmasını ve bilim- teknoloji arasındaki etkileşimin etkinlikler yoluyla kavratılması amacıyla 7’den 70’e herkesin katılabileceği 22-24 Eylül 2022 tarihinde yapılacak olan “Akhisar Bilim Şenliği” bünyesinde STEAM CUP Akhisar Robotik Yarışması gerçekleştirilecektir. Etkinliğin Akhisar Gölet Etkinlik alanında yapılması planlanmaktadır.

STEAM CUP Türkiye, K12 düzeyi okullardaki öğrencilere robotik kullanımı ile STEAM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Sanat ve Matematik) eğitim programları ve yarışmaları sunan kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Robotikteki faaliyetler, STEAM ile ilgili alanlarda başarılı olmak için gerekli temel becerileri geliştirir.

Robotik, sistematik düşünmeyi, algoritma geliştirmeyi, yargılama ve karar verme becerisinin gelişimini, iyi iletişim kurma, teknolojik tasarım, karmaşık problem çözme becerilerinin kazandırılmasını ve kalıcı olarak teşvik edilmesini sağlar. STEAM CUP Türkiye robotik etkinlikleri, öğrencileri gerçek dünyadaki robotik kavramlarla tanıştırmanın, becerileri geliştirmenin ve öğrencilere STEM alanında yüksek öğrenime devam etmeleri için ilham verirken güven kazanmanın eğlenceli, heyecan verici ve uygun maliyetli bir yoludur.

http://akhisar.steamcupturkiye.org

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.