Siirt Devlet (KYK) Öğrenci Yurtları Adres ve Telefonları

KYK yurt
KYK Kız Erkek Öğrenci Yurtları

Siirt Devlet (KYK) Öğrenci Yurtları
Siirt, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Siirt’te bulunan üniversiteler ve üniversite hayatı hakkında bilgi vermek istiyorsanız, işte size bazı bilgiler:

Siirt Üniversitesi: Siirt Üniversitesi, 2007 yılında kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Üniversite, Siirt şehir merkezinde yer almaktadır. Siirt Üniversitesi, farklı fakülteler, yüksekokullar, enstitüler ve meslek yüksekokullarından oluşmaktadır. Mühendislik, fen-edebiyat, işletme, eğitim, sağlık bilimleri gibi çeşitli alanlarda lisans ve lisansüstü programlar sunmaktadır.
Siirt’teki üniversiteler, öğrencilere çeşitli sosyal ve kültürel etkinlikler sunan bir üniversite hayatı deneyimi sunmaktadır. Üniversiteler genellikle öğrenci kulüpleri, spor faaliyetleri, kültürel etkinlikler ve sosyal etkinlikler gibi çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Öğrenciler arasında spor turnuvaları, konserler, tiyatro gösterileri ve paneller gibi etkinlikler yaygındır.

Siirt’teki üniversiteler, öğrencilere kütüphaneler, laboratuvarlar, spor salonları, yurtlar ve öğrenci kulüpleri gibi çeşitli olanaklar sunmaktadır. Bu olanaklar, öğrencilerin akademik ve sosyal yaşamlarını desteklemektedir.

Siirt’in tarihi ve kültürel zenginlikleri, üniversite öğrencilerine keşfedilmeye değer bir ortam sunmaktadır. Öğrenciler boş zamanlarında şehirdeki tarihi ve kültürel mekanları gezebilir, festivallere katılabilir veya bölgenin doğal güzelliklerini keşfedebilirler.

Özetlemek gerekirse, Siirt’teki üniversiteler öğrencilere çeşitli eğitim programları sunan ve zengin bir üniversite hayatı deneyimi yaşatan kurumlardır. Şehir, sosyal ve kültürel olanaklarıyla öğrencilere keyifli bir yaşam ortamı sunmaktadır.

SİİRT KYK KIZ ERKEK ÖĞRENCİ YURTLARI TELEFON NUMARALARI VE ADRESLERİ

ERUH KIZ ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Telefon :
Faks: 0
Adres :: SARIGÜL MAHALLESİ ERUH MYO YELEŞKESİ SİİRT/ERUH

KURTALAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Telefon :
Faks: 0484 411 56 09
Adres :: Yeni Doğan Mah. Şivan Perver Caddesi kapı no: 2 Kurtalan – SİİRT

SİİRT ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Telefon :
Faks: 04842234020
Adres :: Bahçeli Evler Mah. 1418. Sok. No: 18 İç Kapı No.1 SİİRT

ESMEHAN SULTAN KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Telefon : 0(484) 254-20-21
Faks: 04842544021
Adres :: Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi Veysel Karani Mah. Kurtalan Cad. 36/h Erkek Öğrenci Yurt Müdürlüğü SİİRT/ MERKEZ

İSMAİL FAKİRULLAH ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Telefon :
Faks: 04845020280
Adres :: VEYSEL KARANİ MAHALLESİ 1903. SOKAK NO:1 SİİRT/MERKEZ

HASSA HATUN KIZ ÖĞRENCİ YURDU
Telefon : 0(484) 254-21-35
Faks: 04842542121
Adres :: Siirt Üniversitesi Kezer Yerleşkesi Pınarca Köyü Pınarca Küme Evleri Dış Kapı No: 2A SİİRT

Kız ve Erkek Üniversite Öğrenci Yurtları