Robotik Kodlama Dersi Öğretmen Eğitimi 27 – 28 Mayıs

Robotik Kodlama Dersi Öğretmen Eğitimi 27 – 28 Mayıs

ROBOTİK KODLAMA DERSİ EĞİTMEN EĞİTİMİ

Teknoloji şirketi Megavizyon ve Robotik Eğitim Akademisi iş birliğinde hazırlanan Uluslararası STEM müfredatı destekli Robotik Kodlama dersi öğretmenlik eğitimine devlet veya özel eğitim kurumlarında görev yapan ve kariyerlerini geliştirmek isteyen her branştan öğretmenlerle birlikte, robotik konusuna ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

UYGULAMALI EĞİTİM
Megavizyon, eğitim kurumlarında Robotik dersi vermek, Robotik kulübü kurmak, Maker uygulamaları yapmak, Robot kitleriyle Tübitak vb. kurumlar için bilim proje üretmek isteyen öğretmenler başta olmak üzere Robot tasarlama ve program kodlama ve Elektronik uygulamalarına meraklı tüm katılımcılara eğitimleri uygulamalı şekilde vermektedir. Bu eğitimlerde katılımcıların Robotik dünyası ile tanışmalarını, her yaş grubuna uygun farklı robot türlerini ve kurulmasını, mekanik ve elektronik tasarım, proje tasarlama, program kodlama yöntemlerini anlamaları sağlanmaktadır
www.robotikegitimakademisi.com
Eğitimlere katılmak için her hangi bir şekilde elektronik, program kodlama bilgisi olması şart değildir.

Eğitimler, uluslararası STEM destekli müfredatlara uygun şekilde en kolay yoldan, her kesin öğrenebileceği şekillerde ve her yaş grubunu kapsayacak uygulamalarla anlatılmaktadır.

EĞİTİM TARİHLERİ
27-28 Mayıs tarihlerinde toplamda iki gün olarak yoğunlaştırılmış ve uygulamalı olarak eğitim verilecektir.

EĞİTİMDE ÖĞRENECEKLERİNİZ:
Derslerde Robotik eğitimine yönelik hazırlanmış ders kitabı temel alınarak konular, uygulamalı olarak işlenmektedir. Robotik dersi eğitmenleri için özel hazırlanmış Robotik uygulama ders kitapları ve bir adet DVD, eğitim gören kişilere ücretsiz olarak verilmektedir.

Robotik dersi eğitimlerinde katılımcılar, piyasada satışa sunulmuş
belirli bir markaya bağlı olmayacak şekilde Ana okulundan
Liseye, tüm yaş gruplarına uygun robotik çalışmalardan
örneklemeler görecek, uygulamalar yapacaklardır.

Özellikle okul öncesi ve ilkokul çocuklarına yönelik sökülüp takılabilir parçalarla modüler robotik uygulamalarını öğrenerek, eğitimde robot kullanımı ile okullarda çocuklara yönelik eğlenceli figürlerle Robotik çalışmaları ve kodlama eğitimleri uygulayabileceklerdir.

Her amaca uygun elektronik uygulamalar ve Tübitak gibi
Bilim proje yarışmalar için göreve, amaca uygun hareketli objelerin,
robotların tasarlanması. Yarışmalar için engellere, sese, ışığa duyarlı olan, çizgi izleyen veya yönergelere uyan görev ve amaca uygun değişik türlerde robotların inşa edilmesi, algoritmasının hazırlanması, mekanik ve elektronik tasarımı, program kodlaması, motorların seçimi ve hareketlendirilmesi, algılayıcı sensörlerin çevresel koşullara göre seçilmesi, programlanması, matematiksel hesaplamalar, arduino kart ve breadboard kullanımı, analog ve dijital kontrol üniteleri, Led ve panellerin kullanımı,
sensörlerle hız kontrolü, mesafe ölçümü, Bluetooth ve wireless kumanda
kontrolü, gibi değişik şekillerde eğitim alacak olup, tüm bu kazanımlara
uygun belirli konularda uygulamalı alıştırmalar yapacaklardır.

SERTİFİKA
Robotik Eğitimini başarıyla bitiren katılımcılara sertifika verilmektedir. Sertifika alan öğretmenler, kendi branşı haricinde okul öncesi dahil, her eğitim kademesinde Robotik ve kodlama eğitimi verebilirler.

EĞİTİME KATILIM ÜCRETİ
Robotik dersi öğretmen eğitim ücreti 750 TL +kdv dir.
Öğretmen ve gruplara indirim uygulanmaktadır. İndirimli eğitim imkanları ve ücretleri için Lütfen 0533 2037271 numarayı telefonla arayınız.

Megavizyon firması özel okullardan, kurumlardan gelen toplu Eğitimler için özel programlar oluşturabilmektedir. İstanbul dışı eğitimler için formatör eğitmenler gönderebilmektedir. robotikegitim@megavizyon.com

EĞİTİM YERİ ADRESİ:
Mehmet Nesih Özmen mah. Haldun Taner Sok.17A, Megavizyon Erler sitesi B-Blok, Merter – İstanbul
Eğitim yeri Merter Metro ve Metrobüs durağına yürüme mesafesindedir.

www.robotikegitimakademisi.com