RASTAGE’23 Zirvesi

IEEE
IEEE Doğuş Üniversitesi Öğrenci Kolu

İş hayatına Türk Telekom A.Ş. İstanbul Yakası Telefon Başmüdürlüğünde başlayan Hüseyin Halıcı, İstanbul Teknik Üniversite’sinde Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Programında doktora öğrenimine de başladı. Türk Telekom AŞ’den ayrılıp, genç bir girişimci olarak, 1995 yılında Halıcı Grup Şti’ni 3 ortakla kurdu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine mühendisliği mezun olduktan sonra 2004 yılında, Türkiye’nin ilk robot üreten teknoloji şirketi olan ALTINAY ROBOT TECHNOLOGIES ‘ de dizayn ve uygulama mühendisliği yaptı. GÜROL ÇOKÜNLÜ,şimdi Otokar Otomativ de dijital dönüşüm müdürlüğü yapıyor.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu MERT ADAK,şimdi Mercedes-Benz Turk’te team manager’lik yapıyor.

Karadeniz Teknik Üniversite’sini bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Parlar Vakfı’ nda Türkiye’nin ilk siyasi tezgah yapan bir grubunda proje mühendisi olarak çalışan Tolga Can Bizel,şimdi Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Ürün Yönetimi ve Pazarlama Birim Müdürlüğünü yapıyor.

Marmara Üniversitesi Elektrik elektronik mühendisliği bölümünden 1996 yılında mezun olan ADEM KAYAR İş dünyasına Siemens ‘de pazarlama yöneticisi olarak giriş yaptı. 2005 yılında bir Otomasyon şirketi olan MCS Automation şirketini kurdu. 2016 yılında endüstriyel sektörler için bilgi teknolojileri sağlayan MCS FACTORY DIGITALIZATION şirketini kurdu. İstanbul Ticaret Üniversitesinde endüstri politikası ve teknoloji yönetimi üzerine doktora yapan ADEM KAYAR ENOSAD derneğinde Endüstriyel dijital dönüşüm başkanlığı yapıyor.

Farklı sektörlerde BT liderliği pozisyonu ile 25 yoldan fazla deneyime sahip olan Tekin Altun, sektörün önemli firmalarında görev aldı.Şimdi Turkcell Global de konuşma teknolojileri ve altyapı birim müdürlüğü yapmaktadır. Aynı zamanda akademik faaliyetlerini sürdüren TEKİN ALTUN ,doktorasını Paris Üniversitesi İşletme ve Yönetim üzerine yapıyor.

Hesaplarımız :
İnstagram: @ieeedogus @ieee.uskudar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
lütfen isminizi buraya girin

fifteen + twenty =