Ana SayfaÜniversite Öğrenci BurslarıPIKTES Mesleki ve Teknik Eğitim öğrenci bursu

PIKTES Mesleki ve Teknik Eğitim öğrenci bursu

PIKTES Meslekî ve Teknik Eğitim bursu, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerinin 9, 10, 11, 12. sınıf düzeyinde öğrenim gören öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmak amacıyla verilen bir burs programıdır.

PIKTES Meslekî ve Teknik Eğitim Bursu başvuruları, her eğitim-öğretim yılı başında başlar. Öğrencilerin; öğrenci kimliği, öğrenci belgesi, aile rıza formunu okul/kurum idaresine teslimi ve kurulan komisyonun ”Öğrenci Değerlendirme Formunu” doldurulması ile başvuru gerçekleşir.

Mesleki eğitim merkezlerine kayıt için , mesleki eğitim merkezleri ve meslek liselerine yıl boyunca şahsen başvuru yapılabilir. Mesleki eğitim merkezleri meslegimhayatim.meb.gov.tr/egitim/mesleki-eğitim internet adresinden öğrenilebilmektedir.

Bir öğretim yılı içerisinde, Eylül-Haziran ayları (10 ay) süresince burs ödemesi yapılır. Burs ödemeleri öğrencilerin okula devam durumlarına bağlı olarak 2 ayda bir 2 aylık olarak yapılmaktadır.

PIKTES Meslekî ve Teknik Eğitim bursu, ekonomik açıdan dezavantajlı öğrencilerin mesleki eğitim almalarına ve mesleki yeterlilik kazanmalarına destek olmak amacıyla önemli bir burs programıdır.

PIKTES Hakkında detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız

Birim : Ölçme ve Değerlendirme
olcme@piktes.gov.tr
Tel:(0312) 223 87 62 – (1011)

Editör
Editörhttp://www.bilimsenligi.com/
Türkiye Eğitim Kampüsü - İlkokul ortaokul lise üniversite eğitim etkinlikleri duyuruları.